1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Merck & Co by mohla prodat divizi za zhruba 14 miliard dolarů

Merck logo
New York - Americká farmaceutická společnost Merck & Co se nachází v konečné fázi prodeje své divize pro výrobu volně prodejných přípravků pro péči o zdraví, za kterou by mohla získat zhruba 14 miliard dolarů (téměř 280 miliard Kč).

Unipetrol se vymanil ze ztrát, v 1. čtvrtletí vydělal 937 mil. Kč

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol vykázal v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk 937 milionů korun, když loni za první tři měsíce roku hospodařil se ztrátou 148 milionů korun. Tržby firmy se meziročně zvýšily o 16 procent na 28,8 miliardy korun.

Švýcarská farmaceutická skupina Novartis zvýšila zisk o 24 pct

Novartis
Curych - Zisk švýcarské farmaceutické skupiny Novartis vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 24 procent a překonal odhady. Dopomohl k tomu růst prodeje nejnovějších produktů spolu s mimořádným ziskem z odprodeje divize testování krevních transfuzí.

Laboratoře Valeant nabízí 47 miliard za výrobce botoxu Allergan

valeant logo
Montreal - Americký výrobce botoxu Allergan dostal nabídku na převzetí za zhruba 47 miliard dolarů (935 miliard Kč). Zájem o něj má kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals, která o nabídce informovala.

Novartis prodá část aktivit britské GSk a americké Eli Lilly

Novartis
Curych - Švýcarská farmaceutická společnost Novartis si v rámci mnohamiliardové reorganizace vymění s britskou skupinou GlaxoSmithKline (GSK) některé významné operace.

Pfizer prý zvažuje převzetí konkurenční firmy AstraZeneca

pfizer logo
Londýn - Americký farmaceutický gigant Pfizer oslovil svého britského konkurenta AstraZeneca s návrhem na převzetí za 60 miliard liber (dva biliony Kč). Píše o tom dnes britský list Sunday Times s odvoláním na zdroje z investičních bank a odvětví.

Britský výrobce léků GSK čelí v Polsku vyšetřování kvůli korupci

GlaxoSmithKline1
Varšava - Největší britská farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) čelí v Polsku vyšetřování kvůli údajné korupci. Firma prý podplácela lékaře, aby pacientům předepisovali její lék proti astmatu Seretide.

Laboratoře Takeda, Eli Lilly dostaly v USA miliardovou pokutu

skumavky
Washington - Porota amerického soudu nařídila zaplatit dvěma velkým farmaceutickým společnostem Takeda a Eli Lilly pokutu v celkové výši devět miliard dolarů (179 miliard Kč) kvůli údajnému riziku rakoviny u přípravku pro léčbu cukrovky.

Farmaceutická firma Mallinckrodt koupí za 5,6 mld. USD Questcor

mallincrodt logo
Dublin - Irský farmaceutický koncern Mallinckrodt koupí za téměř 5,6 miliardy USD (111,7 miliardy Kč) americkou biofarmaceutickou společnost Questcor. Akvizice je součástí snahy irské firmy rozšířit svou nabídku léků.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...