1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce léků Shire koupí za 5,2 mld. USD konkurenční firmu NPS

farmaceutika4
Londýn - Irská farmaceutická společnost Shire koupí za 5,2 miliardy dolarů (123,6 miliardy Kč) americkou biotechnologickou firmu NPS Pharmaceuticals.

Roche koupí za 1,18 miliardy USD majoritu ve Foundation Medicine

Roche
Curych - Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding koupí většinový podíl 56,3 procenta v americké firmě Foundation Medicine, která se zabývá molekulární a genotypovou analýzou.

Novartis dokončil prodej veterinární divize za 5,4 miliardy USD

Novartis
Basilej - Švýcarský farmaceutický koncern Novartis dokončil prodej své veterinární divize za zhruba 5,4 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Oznámila to firma, která se na prodeji divize do rukou amerického konkurenta Eli Lilly dohodla loni na jaře.

Pohledávky u Via Chem Group uplatňuje 63 věřitelů

skumavky
České Budějovice - Celkem 63 subjektů žádá u soudu své peníze v insolvenčním řízení v případu firmy Via Chem Group. Společnost dluží věřitelům téměř tři miliardy korun.

Spolchemie začala stavět membránovou elektrolýzu

spolchemie logo
Ústí nad Labem - V ústecké Spolchemii začala stavba nové membránové elektrolýzy. Náklady na investici se pohybují kolem 1,26 miliardy korun.

Americký Merck koupí firmu Cubist s léky proti superbakteriím

Merck logo
New York - Americká farmaceutická skupina Merck & Co. se dohodla na převzetí firmy Cubist Pharmaceuticals, která vyvíjí léky proti takzvaným superbakteriím odolným vůči běžným antibiotikům.

Lovochemie postaví novou linku na výrobu hnojiv

lovochemie logo
Lovosice - Největší český výrobce dusíkatých hnojiv Lovochemie chce příští rok začít se stavbou nové linky. Chemička, která patří do holdingu Agrofert, odhaduje náklady na 1,5 až 1,8 miliardy korun.

Výrobci léčiv Bioveta loni rostly tržby o pětinu na 928 milionů

farmaceutika2
Ivanovice na Hané - Společnosti Bioveta, výrobci veterinárních a farmaceutických přípravků, v loňském roce rostly tržby o pětinu na 928 milionů korun, zisk o deset procent na 158 milionů.

Šternberk prodal firmě Lena Chemical pozemky pro novou továrnu

Laboratory-Chemicals
Šternberk - Společnost Lena Chemical koupila pozemek v podnikatelské zóně ve Šternberku na Olomoucku, na kterém chce postavit nový závod na výrobu stavební a nátěrové chemie.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...