1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Lovochemii loni klesly tržby na pět miliard korun

lovochemie logo
Lovosice - Lovosickému výrobci dusíkatých hnojiv Lovochemii klesly loni tržby o 0,8 miliardy na pět miliard korun. V prodeji výrobků byl rok 2013 druhý nejúspěšnější v historii firmy, kterou zasáhly loni v červnu povodně.

Unipetrol prohloubil ztrátu za první pololetí i druhé čtvrtletí

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol v letošním prvním pololetí prohloubil ztrátu na 2,55 miliardy korun z 576 milionů před rokem. Důvodem je snížení hodnoty aktiv ve druhém čtvrtletí, kdy firma vykázala čistou ztrátu 3,5 miliardy korun.

Erba Lachemě rostly tržby o 12 pct na 299 mil., roste export

erba lachem logo
Brno - Brněnské farmaceutické firmě Erba Lachema loni vzrostly tržby o 12 procent na 299 milionů korun, zisk na více než dvojnásobek na 20,4 milionu korun. Firmě stále rostou prodeje v Rusku a uchytila se na nových trzích, zejména v Indii.

Americká chemická firma Albemarle koupí Rockwood za 6,2 mld USD

Albemarle-logo
Baton Rouge - Americký výrobce speciálních chemikálií Albemarle koupí za 6,2 miliardy dolarů (125 miliard Kč) konkurenční společnost Rockwood Holdings.

Britský výrobce léků Shire přijme nabídku americké AbbVie

farmaceutika2
Londýn - Vedení britské farmaceutické společnosti Shire přijalo nejnovější nabídku americké firmy AbbVie na převzetí.

Farmaceutická Mylan koupí část aktivit od Abbott za 5,3 mld. USD

Mylan Logo
New York - Americká farmaceutická firma Mylan koupí od Abbott Laboratories aktivity v oblasti speciálních a značkových generických léků na rozvinutých trzích mimo USA za 5,3 miliardy USD (106,7 miliardy Kč).

Unipetrol koupí za 30 milionů eur od Eni podíl v České rafinérské

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol využil předkupního práva a přijal nabídku italské firmy Eni na odkup jejího podílu v České rafinérské. Za 30 milionů eur (823 milionů Kč) získá zhruba 32,5 procenta akcií.

Roche kupuje americkou biotechnologickou firmu Seragon

Roche
Ženeva - Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding koupí americkou biotechnologickou firmu Seragon Pharmaceuticals. Cena by se mohla vyšplhat až na 1,73 miliardy dolarů (asi 34,6 miliardy Kč).

Ineos odkoupí od BASF za 1,1 miliardy eur firmu Styrolution

basf colores
Frankfurt - Evropská petrochemická společnost Ineos odkoupí od německého koncernu BASF jeho poloviční podíl ve výrobci plastů Styrolution.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...