1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německý Merck kupuje za 17 miliard USD firmu Sigma-Aldrich

Merck logo
Frankfurt - Německá farmaceutická a chemická společnost Merck KGaA koupí za 17 miliard dolarů (364,6 miliardy Kč) americkou firmu Sigma-Aldrich.

Výrobci a prodejci léčiv Angelini Pharma klesly tržby o čtvrtinu

farmaceutika4
Brno - Výrobci a distributorovi léčiv, brněnské společnosti Angelini Pharma ČR, loni klesy tržby o čtvrtinu na 965 milionů korun. Důvodem je ztráta dvou velkých kontraktů v Česku a také pokles vývozu do Rumunska.

Danaher koupí za 2,2 miliardy USD firmu Nobel Biocare

farmaceutika2
Washington/Curych - Americký výrobce zdravotnického a průmyslového vybavení Danaher koupí za 2,2 miliardy dolarů (46,8 miliardy Kč) švýcarskou zdravotnickou společnost Nobel Biocare.

Paramo meziročně snížilo ztrátu na necelých 200 mil. Kč

paramo refinery logo
Pardubice - Pardubická rafinérie Paramo meziročně snížila ztrátové hospodaření. Loni vykázala ztrátu 197 milionů korun, předloni skončil její záporný výsledek ve výši 585 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy podniku.

Walgreen koupí zbývající podíl v Alliance Boots za 15 miliard USD

Alliance-Boots logo
New York - Největší americký řetězec lékáren a drogerií Walgreen Co. získá plnou kontrolu nad největším evropským řetězcem lékáren Alliance Boots.

Roche koupí dánskou biotechnologickou firmu Santaris

Roche
Curych - Švýcarská farmaceutická firma Roche koupí dánskou biotechnologickou firmu Santaris Pharma za 450 milionů USD (9,3 miliardy Kč).

Lovochemii loni klesly tržby na pět miliard korun

lovochemie logo
Lovosice - Lovosickému výrobci dusíkatých hnojiv Lovochemii klesly loni tržby o 0,8 miliardy na pět miliard korun. V prodeji výrobků byl rok 2013 druhý nejúspěšnější v historii firmy, kterou zasáhly loni v červnu povodně.

Unipetrol prohloubil ztrátu za první pololetí i druhé čtvrtletí

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol v letošním prvním pololetí prohloubil ztrátu na 2,55 miliardy korun z 576 milionů před rokem. Důvodem je snížení hodnoty aktiv ve druhém čtvrtletí, kdy firma vykázala čistou ztrátu 3,5 miliardy korun.

Erba Lachemě rostly tržby o 12 pct na 299 mil., roste export

erba lachem logo
Brno - Brněnské farmaceutické firmě Erba Lachema loni vzrostly tržby o 12 procent na 299 milionů korun, zisk na více než dvojnásobek na 20,4 milionu korun. Firmě stále rostou prodeje v Rusku a uchytila se na nových trzích, zejména v Indii.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...