1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Valeant koupí za jednu miliardu USD výrobce "Viagry pro ženy"

valeant logoNew York - Kanadská farmaceutická firma Valeant Pharmaceuticals koupí za zhruba jednu miliardu USD (24,2 miliardy Kč) Sprout Pharmaceuticals, výrobce prvního léku na léčbu nízké sexuální touhy u žen.

Dohoda přichází krátce poté, co americký regulátor schválil prodej nového léku v zemi.

Dohoda by měla být dokončena ještě v tomto čtvrtletí. Valeant po dokončení převzetí zaplatí za Sprout 500 milionů USD a dalších 500 milionů USD v prvním čtvrtletí příštího roku.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil kontroverzní lék firmy Sprout tento týden, když předtím ho dvakrát zamítl. Lék se bude prodávat pod názvem Addyi a jeho předepsání je podmíněno důrazným varováním před možnými nebezpečnými vedlejšími účinky, kterými jsou nízký tlak a mdloby, zvláště v kombinaci s alkoholem. Léku se přezdívá "ženská viagra", přestože funguje zcela jinak než lék na mužskou impotenci vyráběný firmou Pfizer. Addyi působí na chemické látky v mozku a musí se brát delší dobu. Valeant očekává, že by se Addyi mohl začít v USA prodávat ve čtvrtém čtvrtletí.

Valeant se specializuje na přípravky pro péči o oči, dermatologické a žaludeční přípravky. Strategií firmy je růst prostřednictvím akvizic. Podle údajů agentury Bloomberg za poslední rok firma oznámila 12 akvizic v hodnotě 14,9 miliardy USD. Největším bylo převzetí firmy Salix Pharmaceuticals za 11,1 miliardy USD.

27.08.2015 ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...