1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Apohem si zvolila DB Schenker ve Švédsku jako svého strategického logistického partnera

DB schenker logoPraha -Internetová lékárna Apohem, za jejímž vznikem stojí společnosti Axfood, Novax a podnikatelé ze skupiny LensOn, si pro svůj provoz vybrala automatizované skladové řešení navržené DB Schenker.

Zvolila ho, protože nabízí efektivnější proces výdeje a balení zboží než ve standardním regálovém skladu. Umožní také eshopu zvýšit výdejní objemy při očekávaném růstu společnosti.

„Vizí lékárny Apohem je stát se přední švédskou online lékárnou. Díky nízkým cenám, rychlému a bezpečnému dodání a brzy také prodeji léků na předpis stavíme základy pro maximální spokojenost zákazníků,“ říká Johan Bergenheim, generální ředitel společnosti Apohem.

Automatizované řešení správy skladu od DB Schenker je pro Apohem ideální, protože má širokou nabídku produktů a cíl dodávat objednávky zákazníkům v kratším čase, něž by jim trvala cesta do kamenné prodejny. Roboti ve skladech DB Schenker, ve srovnání s tradičním provozem skladu, zvyšují efektivitu procesu balení a expedice. Řešení také lékárně umožňuje podávat zákazníkům léky na předpis, po ověření předpisů kvalifikovanými pracovníky je možné léčiva odeslat zákazníkům.

„Automatizace představuje pro Apohem ideální řešení,“ říká Anders Holmberg, manažer inovací a vývoje v DB Schenker ve Švédsku, a dodává: „Je to firma s velkým počtem produktů a s relativně malými objednávkami, u kterých však velmi záleží na rychlosti dodání. Automatizace nám také dává mnohem lepší pozici pro zvládnutí výkyvů v prodeji, které jsou u elektronických obchodů běžné.“

Automatizace umožňuje flexibilnější využití regálů ve skladu. To společnosti DB Schenker dovoluje skladovat zboží od více zákazníků pod jednou střechou a kombinovat automatizovaný a tradiční výdej a balení pro jednotlivé zákazníky, kteří mají ve svém portfoliu malé i velké produkty.

DB Schenker používá automatizované řízení skladu Swisslog ve svém logistickém centru Arlandastad nedaleko Stockholmu. Co to přesně znamená? Namísto toho, aby zboží ze skladových regálů vychystával personál, se celé sekce regálů s pomocí robotů přesouvají k balicím stanicím. To zvyšuje produktivitu, šetří místo na pracovní ploše, minimalizuje riziko chyby a umožňuje navyšování kapacity při vysoké poptávce.

04.02.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...