1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AWT míří na jih

awt locomotiveSkupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, navýšila meziročně objem přeprav ze střední Evropy do Slovinska a Itálie o 10 vlaků týdně. Nově společnost zajišťuje přepravy na jih Evropy v celém úseku a většinu v režimu Just in time.

AWT tak pokračuje v rozšiřování poskytovaných služeb v rámci celé Evropy a ve strategii posilovat své postavení v segmentu intermodal a automotive. 

AWT ve spolupráci s mateřskou společností PKP CARGO dlouhodobě usiluje stát se předním transportérem v Evropě a rozšiřovat své služby po celém kontinentu. V této chvíli zvyšuje počet přeprav po železnici zejména z České republiky, Slovenska a Polska do zemí jižní Evropy, především Slovinska a Itálie. Meziročně se objem přeprav v tomto směru navýšil o 10 vlaků týdně. „AWT není jen významný železniční dopravce ve střední Evropě, ale naše ambice směřují i za hranice tohoto regionu,“ říká Arkadiusz Olewnik, generální ředitel skupiny AWT a dodává, „dlouhodobě se nezaměřujeme jen český trh, proto na rozdíl od konkurence máme dnes know-how poskytovat komplexní a moderní logistické služby zákazníkům po celé Evropě a zároveň za námi stojí silný strategický partner PKP CARGO, který je druhým největším operátorem nákladní železniční dopravy v EU.“

Nově AWT zajišťuje všechny tyto přepravy v celém úseku a navíc většinu v režimu Just in time. Společnost na jih Evropy přepravuje zejména kontejnery, chemii, auta a ocel. Tranzitní čas například ze Slovenska  do italského Livorna nebo Parmy se pohybuje kolem 22 hodin a do slovinského Koperu činí přibližně 24 hodin. „Našim zákazníkům nabízíme kvalitní řešení přeprav i pro složitý italský trh a naší výhodou je to, že na trasách do jižní Evropy máme dlouhodobé a spolehlivé partnery a ve Slovinsku i vlastní zastoupení. Tyto faktory celý proces zjednodušují a hlavně zrychlují, což naši zákazníci vítají,“ říká Viktor Bystrian, obchodní ředitel skupiny AWT.

AWT věnuje kombinované dopravě a přepravám produktů automobilového nebo chemického průmyslu velkou pozornost. „Strategií AWT je postupně snižovat naši závislost na přepravách uhlí a dalších tuhých paliv a hledat nové zakázky právě v přepravách chemie, automotive a intermodal. Právě s kombinovanou dopravou máme dlouholeté zkušenosti, viz naše pravidelná spojení s přístavy v Jaderském a Severním moři, a vidíme v ní velkou budoucnost. Zde můžeme využit i potenciálu našeho terminálu v Paskově, jednoho z nejvýznamnějších otevřených intermodálních překladišť ve střední Evropě, který plánujeme do konce roku 2018 zmodernizovat a rozšířit téměř na dvojnásobek,“ dodává Viktor Bystrian. V rámci přeprav automotive i zde AWT zaznamenává meziročně téměř trojnásobný nárůst objemu, kdy v roce 2016 plánuje převézt v rámci Evropy téměř 280 tis. aut, které přepraví do zemí EU téměř 1 500 vlaků.

04.10.2016

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...