1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bexity na stejné cestě s Raben Group

Raben 16Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka Mutares.

V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a dnes byla schválena antimonopolním úřadem.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

„Jsme mimořádně hrdí na to, že můžeme v Raben Group přivítat zaměstnance, klienty a dodavatele firmy Bexity. Rakousko se skvěle hodí na naši evropskou mapu, protože představuje spojení mezi Německem a Itálií a je také mostem pro naše středoevropské země,” řekl Ewald Raben, CEO Raben Group.

Spolupráce mezi společnostmi Raben a Bexity při dodávání sběrných zásilek mezi Rakouskem a zeměmi, v nichž Raben působí, trvá již více než 10 let. Společnost Raben je zastáncem ekologických řešení a hlavní výhodu spatřuje v tom, že mnohé terminály firmy Bexity mají přímé železniční spojení a zajišťují vnitrostátní dopravu vlakem přes noc.

Sběrná síť Bexity existuje již od roku 1986 a byla první, která nabízela nepřetržitou službu 24/7 po celém Rakousku. Firma přepravuje více než 10 000 zásilek za den. A díky intenzivnímu využití železniční přepravy tak může činit velmi ekologickým způsobem. Společnost má 16 poboček v Rakousku a zaměstnává více než 500 zaměstnanců. Jako součást podepsané transakce se ke skupině Raben Group připojí všechny pobočky Bexity a její zaměstnanci budou nyní doma v rodině Raben.

05.04.2022

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...