1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČD Cargo objednává nové lokomotivy

CD cargo logoNejvětší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v polovině července smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta A54),

které disponují maximální provozní rychlostí 160 km/h.

„S lokomotivami Siemens Vectron máme v čele našich vlaků dlouhodobě dobré zkušenosti. Jejich nákup nám umožnil naplňovat jeden ze čtyř strategických pilířů ČD Cargo, a to expanzi do zahraničí. Nové lokomotivy chceme využít pro dopravu vlaků v dalších zemích se zajímavým potenciálem – v Nizozemsku a Belgii,“ říká Tomáš Tóth, předseda představenstva ČD Cargo, a.s. „Zajímavé jsou pro nás zejména přístavy,“ doplňuje Tomáš Tóth.

„Máme radost, že ČD Cargo přivítá do své flotily další lokomotivy Siemens Vectron. K současným lokomotivám tak přibude deset vozidel ve vícesystémové variantě. Jedná se o prvního českého zákazníka, který bude mít ve svém lokomotivním parku lokomotivy Vectron s homologací pro Belgii,“ dodal Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility Česká republika. Lokomotivy pro ČD Cargo budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a postupně budou předávány od druhé poloviny roku 2024. Lokomotivy disponují jednotným evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS Level 2 Baseline 3 a jsou schváleny pro provoz v České republice, Belgii, Maďarsku, Nizozemsku, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku.

22.08.2022

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...