1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

DB Schenker zkoumá nové koncepty automatizace a vzájemné spolupráce

DB schenker logoPraha - V DB Schenker jde rozvoj lidských zdrojů ruku v ruce s rozvojem logistického odvětví. Není se tedy co divit, že se pozornost zaměřuje i na inovace a digitalizaci v personalistice.

Aby společnost mohla reagovat na současné trendy a technologie v oblasti HR, založila již před třemi lety oddělení HR Strategy & Innovation přímo v Sillicon Valley.

Logistická společnost podpořila panelovou diskusi s názvem „Jak automatizace obohatí lidský kapitál ve společnosti“ pořádanou asociací GABA (German American Business Association). Diskuze se uskutečnila ve výzkumném a technologickém centru společnosti Bosch v kalifornském Sunnyvale a řešila, nakolik lidé věří spolupráci lidských zdrojů s moderními technologiemi. ,,V DB Schenker věříme, že zaměstnanci jsou nejcennějším aktivem. Proto se snažíme připravit nejen firmu, ale i zaměstnance na budoucnost, a to prostřednictvím digitalizace, přijímáním nových technologií a zohledňováním nových trendů, jako je třeba automatizace. To vše začleňujeme do naší strategie, abychom byli lépe připraveni na budoucnost,“ řekl Thomas Schulz, ředitel lidských zdrojů a člen správní rady DB Schenker.

K panelové diskuzi se připojili čtyři řečníci: Nan Weitzman (Global Head of Talent ve společnosti HP Inc.), John Younger (generální ředitel start-upu HireMojo), Yvonne Keene (leader XaaS Business/Digitální Transformace ve společnosti Deloitte) a Vanessa Mason (ředitelka výzkumu programu Future50 v Institutu pro budoucnost). Diskuzi moderoval Maaike Doyer, Future of Work and Strategy Designer & Chief Financial Officer ve společnosti Business Models Inc.

Thomas Schulz se pravidelně setkává se zástupci start-upů a inovátory z Bay Area, aby si vyměnili zkušenosti a pobavili se o strategických vizích v oblasti lidských zdrojů. „Síla inovací, které přináší Silicon Valley mění HR, stejně tak transformuje IT, mobilitu, dopravu a média. Díky našemu centru pro inovace v oblasti lidských zdrojů v čele s Julií Martense jsme již dodali několik projektů na zlepšení našich interních procesů. Opravdu věřím tomu, že když se zaměříme na udržitelné firemní inovace, zůstane DB Schenker úspěšnou společností,“ dodal Thomas Schulz.

12.12.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...