1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kühne + Nagel je k 1. červenci 2016 plně připraven na revoluční novinku v námořní nákladní přepravě – nařízení SOLAS VGM.

kuehne nagel logoKühne + Nagel, světový lídr v námořní přepravě zboží, se důkladně připravil na implementaci nového nařízení VGM mezinárodní konvence SOLAS o povinné deklaraci ověřené hmotnosti kontejnerů.

Tímto údajem musí být po pátku 1. 7. 2016 opatřen každý kontejner s exportovaným zbožím, jinak hrozí nenalodění zásilky v přístavu.

Kühne + Nagel zprovoznil speciální webové stránky, kde se zákazníci dozvědí všechny potřebné detaily k agendě SOLAS VGM včetně obou způsobů verifikace hmotnosti a předávání dat. Zákazníci totiž mohou předávat ověřenou hmotnost svých exportních zásilek a kontejnerů jednak manuálně vyplněním speciálního formuláře nebo online pohodlně a rychleji přes KN VGM portál Kühne + Nagel.

„Naším cílem je, aby byl každý zákazník Kühne + Nagel nejen dobře a spolehlivě informován o podmínkách nového nařízení VGM, ale hlavně si přejeme, aby celý proces deklarace proběhl plynule, rychle a bez administrativních potíží“, uvedl Zdenek Tamchyna, vedoucí námořních přeprav Kühne + Nagel, a dodal: „V těchto dnech jsme již naostro a úspěšně najeli na tento nový režim v námořních exportech a našim zákazníkům co nejvíce pomáháme s plynulým naloděním jejich zboží.“
Podrobnější informace lze získat na webu SOLAS VGM společnosti Kühne + Nagel nebo u pracovníků námořní divize Kühne + Nagel.

CO JE SOLAS?
SOLAS je zkratka pro Mezinárodní konvenci o bezpečnosti lidského života na moři. Existuje už od roku 1914. První verze byla přijatá v souvislosti se ztroskotáním Titaniku roku 1912. Od té doby bylo vydáno více verzí a od roku 1948 je SOLAS doplňován a spravován Mezinárodní námořní organizací (IMO).

PROČ VGM?
Požadavek je nevyhnutelný pro to, aby odesílatelé poskytovali rejdařům přesnou a spolehlivou celkovou hmotnost svého nákladu z bezpečnostních důvodů. Nepřesné údaje o hmotnosti měly za následek množství nehod, ublížení na zdraví
a škod na majetku.

12.07.2016

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...