1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Letiště Václava Havla Praha bude mít v rámci zimního letového řádu přímé spojení do 121 destinací

Airport 1V neděli 27. října 2019 vstoupí v platnost zimní letový řád. V jeho rámci bude mít Letiště Václava Havla Praha přímé letecké spojení do celkem 121 destinací ve 46 zemích světa.

Je to o šest destinací více než ve stejném období loňského roku. V porovnání s loňskou zimou se na seznamu destinací objeví nově například Lvov, Charkov, Kišiněv, Florencie, Bejrút, Nur-Sultan nebo Keflavík. Celkem získá Praha v rámci zimního letového řádu spojení do 15 nových míst. Nejvíce se bude létat do Londýna, ze zemí potom do Velké Británie.

Přímá pravidelná letecká spojení bude z Prahy v průběhu zimního letového řádu provozovat 60 leteckých společností, z toho 13 nízkonákladových. To znamená, že si pražské letiště i nadále udržuje velmi dobrý vyvážený poměr mezi síťovými a nízkonákladovými dopravci.

Mezi destinace, které budou v rámci nadcházejícího zimního letového řádu nové, patří Lvov, Charkov, Kišiněv, Casablanka, Perm, Florencie, Nur-Sultan, Stockholm – Skavsta, Bournemouth, Billund, Bejrút, Kelfavik, Malta, Oděsa a Benátky – Treviso. Čtyři letecké společnosti budou letos nově operovat své linky z Prahy také v zimě, půjde o SCAT Airlines, SkyUp Airlines, Air Malta a Arkia Airlines.

„Další nárůst počtu destinací v nadcházející zimní sezóně potvrzuje vzrůstající atraktivitu Prahy pro letecké dopravce a zahraniční turisty. Z tohoto zájmu ovšem budou těžit také čeští cestující, kterým se tak otevírají nové možnosti pro cesty do zahraničí. Kromě nových destinací na východě Evropy mohou v zimě poprvé využít také linek do míst, kam má Praha přímé letecké spojení tradičně jen v létě, například na Island nebo Maltu,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Nejvytíženější zemí podle počtu destinací zůstane také v zimě Velká Británie, a to díky nabídce přímých spojení do celkem 17 britských destinací, včetně všech šesti mezinárodních letišť v Londýně. Druhou nejvytíženější zemí bude Itálie (11 destinací), dále pak Rusko (10 destinací), Španělsko (9 destinací) a Francie (8 destinací).

Z měst bude v zimě nejvíce letů z Prahy směřovat do Londýna (v průměru 93 letů týdně), Moskvy (až 70 letů týdně) a Amsterdamu (až 51 letů týdně). O čtvrté místo se s 49 lety týdně dělí Varšava a Paříž.

30.10.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...