1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nikaragua oznámila přesnou trasu nového lodního kanálu

boat on suez
Managua - Nikaragujská vláda a firma HKND sídlící v Hongkongu oznámily přesnou trasu nového lodního kanálu, který má konkurovat Panamskému průplavu a velikostí ho překonat hned třikrát.

Dálnice D3 se loni dočkala prodloužení, i tak měří jen 42 km

road construction
Praha - Loni 28. června byl zprovozněn úsek dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Dálnice, která v budoucnosti propojí Prahu s jižními Čechami, tak v současnosti měří 42 kilometrů.

Liberecký dopravní podnik musí vrátit dotaci 190 mil.Kč

Tram rails
Liberec - Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) musí vrátit dotaci 190 milionů korun, kterou získal z Regionálního operačního programu Severovýchod.

České aerolinie ve spolupráci s Deutsche Bahn nově nabízí spojení do více než 5 600 destinací v Německu

deutsche bahn logo
S novou službou Rail & Fly propojující cestování letadlem a vlakem přichází v těchto dnech České aerolinie ve spolupráci s Deutsche Bahn.

Deutsche Bahn chce v přepočtu 9,6 mld. Kč za vadné vlaky S-Bahnu

deutsche bahn logo
Berlín - Největší německý železniční dopravce Deutsche Bahn požaduje u soudu 350 milionů eur (9,6 miliardy Kč) od firmy Bombardier, která mu dodává vlaky.

Čínské aerolinky Shandong si objednaly 50 letadel Boeing

boeing logo1
Peking - Čínská letecká společnost Shandong Airlines si objednala 50 letadel Boeing 737 v katalogové ceně 4,6 miliardy USD (91,4 miliardy Kč). Nákup nových strojů je součástí plánu aerolinek zdvojnásobit do roku 2020 svoji flotilu na 140 letadel.

Škoda Electric začala s dodávkami trolejbusů do Bratislavy

Skoda Plzen
Bratislava - Plzeňská společnost Škoda Electric začala s dodávkami nových trolejbusů do Bratislavy. První dvě vozidla z kontraktu za více než miliardu korun městský dopravce DPB převzal koncem minulého týdne.

Iveco CR dodalo bratislavskému dopravci Slovak Lines 40 autobusů

IvecoBus Urbanway
Bratislava - Český výrobce autobusů Iveco Czech Republic dodal slovenskému dopravci Slovak Lines 40 nových autobusů pro příměstskou dopravu.

Doprava se letos chystá vypsat stavební zakázky za 54 mld. Kč.

ceske-koruny
Praha - Resort dopravy se letos chystá vypsat velké stavební zakázky za 54 miliard korun. Větší část z toho, 38 miliard Kč, by měla připadnout na železniční stavby. Na Žofínském fóru to řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...