1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeň nasadí trolejbusy nové generace. Zlepší provoz na dvou nejvytíženějších linkách.

bus public
Rok 2019 se zapíše jako další milník na cestě Plzně za atraktivní a ekologickou dopravou. Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., (dále jen PMDP) pořídily sedm nových kloubových trolejbusů nové generace za více než 116 mil. Kč.

Nový cargo terminál na letišti v Praze pro letecké cargo

DSV logistic park
Firma ENES Cargo Prague s.r.o. otevřela v září loňského roku na Pražském letišti svůj cargo terminál, ležící v zóně cargo. V prostorách, kde dříve působila společnost Gastro–Hroch.

Abidžanskému dopravnímu podniku SOTRA byly předány první autobusy Crealis na zemní plyn.

iveco logo
Předseda vlády Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly a ministr dopravy Amadou Koné oficiálně předali klíče k prvním 26 špičkovým autobusům Crealis

ŠKODA TRANSPORTATION představila první tramvaj pro německé město Chemnitz

Skoda Plzen
Škoda Transportation představila v rámci slavnostní akce v německém městě Chemnitz první z celkem čtrnácti nových moderních tramvají ForCity Classic. Jedná se o obousměrné 100% nízkopodlažní vozidlo s nerezovou skříní.

Změny ve společnosti ČD Logistics

CD cargo logo
V loňském roce se ČD Cargo stalo stoprocentním vlastníkem společnosti ČD Logistics, jednoho z nejvýznamnějších poskytovatelů spedičních služeb na českém trhu. Letošní leden pak přinesl další dvě významné změny.

Logistické centrum Raben v CTPark Prague East je nejlepší v zemi, vyhrálo Best Warehouse Development v CIJ Awards Czech Republic 2018

Raben 16
Developer CTP Invest získal za logistické centrum pro společnost Raben Logistics Czech v CTPark Prague East ocenění Best Warehouse Development v letošních CIJ Awards Czech Republic.

Flotila Vectronů ČD Cargo je kompletní

CD cargo logo
V úterý 29. ledna 2019 převzalo ČD Cargo od zástupců společnosti Siemens poslední tři lokomotivy řady 383. Předávka se uskutečnila v areálu SOKV Ústí nad Labem.

Dopravní podnik Ostrava poprvé prodal více krátkodobých elektronických jízdenek než papírových

bus public
Poprvé od spuštění elektronických plateb ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) překročil jejich počet i objem v korunách prodej krátkodobých papírových jízdenek.

AŽD Praha podepsala kontrakt v Polsku za 1,2 miliardy Kč

Hands Shaking
Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu s polským správcem železniční infrastruktury PKP PLK na modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Słonice - Szczecin Dąbie.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...