1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

iHub umožní efektivní správu vozového parku, na vývoji se podílí také DB Schenker

DB schenker logo
Praha - DB Schenker společně se svými partnery v Berlíně spustil projekt, který zkoumá potenciál a přednosti využívání elektrických vozidel v rámci vozového parku logistických firem.

Siemens Mobility představí první autonomní tramvaj na světě

Siemens
Společnost Siemens Mobility spolu s provozovatelem městské hromadné dopravy v německé Postupimi (ViP Verkehrsbetrieb Potsdam GmbH) představí na letošním veletrhu InnoTrans 2018 první autonomní tramvaj na světě.

Trolejbusy s výzbrojí ze Škody budou sloužit ve Francii

Skoda Plzen
Zakázku pro náročný trh západní Evropy si připsala společnost Škoda Electric. Pro francouzské město Limoges budou v rámci vyhraného projektu dodány dva bateriové trolejbusy, součástí smlouvy je i opce na čtyři další vozidla.

Z Prahy do Berlína v rekordním čase 4 hodiny

čd vlak
Letní změna jízdního řádu zrychlí cestování mezi Prahou a Berlínem. Vlaky překonají vzdálenost mezi oběma hlavními městy za rekordní cestovní čas 4 hodiny 5 minut, resp. 4 hodiny 8 minut opačným směrem.

Deutsche Bahn: zvýšení obratu a zisku • Rekordní počet pasažérů v dálkové přepravě

DB Deutsche Bahn logo
Berlín/ Praha - Německá přepravní společnost Deutsche Bahn zveřejnila výsledky za rok 2017. Zaznamenala rekordní tržby, vyšší zisk a více cestujících na dálkových vlakových linkách.

ČD Cargo jednalo s dřevaři

CD cargo logo
Ve středu 30. května 2018 se ve Stříteži u Jihlavy uskutečnilo setkání vedení společnosti ČD Cargo se zástupci lesnických a dřevařských firem.

DB Schenker meziročně zvýšil obrat o miliardu korun

DB schenker logo
Praha - Obrat společnosti DB Schenker se v roce 2007 zvýšil na více než 6 miliard korun, což meziročně představuje nárůst 18 %. Téměř o pětinu pak stoupl počet zásilek, v minulém roce jich DB Schenker převezl 1,5 milionu.

AWT rozšiřuje síť terminálů kombinované dopravy

awt locomotive
Mezinárodní dopravní skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, která vlastní terminál kombinované dopravy v Paskově, začala na jižní Moravě provozovat nové intermodální překladiště Terminál Zaječí.

Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 984 milionů korun, v plusu byla i osobní doprava

ceske drahy logo
Bezmála miliardový zisk vykázala v loňském roce Skupina České dráhy. V černých číslech skončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) nákladní i osobní doprava.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...