1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Iveco CR dodalo bratislavskému dopravci Slovak Lines 40 autobusů

IvecoBus Urbanway
Bratislava - Český výrobce autobusů Iveco Czech Republic dodal slovenskému dopravci Slovak Lines 40 nových autobusů pro příměstskou dopravu.

Doprava se letos chystá vypsat stavební zakázky za 54 mld. Kč.

ceske-koruny
Praha - Resort dopravy se letos chystá vypsat velké stavební zakázky za 54 miliard korun. Větší část z toho, 38 miliard Kč, by měla připadnout na železniční stavby. Na Žofínském fóru to řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO).

Aero otevřelo novou halu pro montáž podvozků letounů Airbus a českých L-410

aero vodochody logo
AERO Vodochody AEROSPACE a.s. otevřelo novou výrobní halu na montáž velkých podsestav podvozků pro dopravní letouny rodiny A320 a kompletní sestavy pro letouny L-410.

ČD poptávají elektřinu za téměř 3,4 miliardy korun

ceske drahy logo
Praha - České dráhy vypsaly zakázku na dodávku trakční elektrické energie pro roky 2015 a 2016. Hodnotu zakázky za předpokládaný objem odebraných 2500 gigawatthodin odhadují na téměř 3,4 miliardy korun.

American Airlines si objednaly 90 menších letadel

american airlines plane
Toronto/Sao Paulo - Americká letecká společnost American Airlines Group koupí 90 menších letadel pro regionální lety od výrobců Bombardier a Embraer. Katalogová hodnota objednávky je téměř čtyři miliardy USD (80 miliard Kč).

V Děčíně spouští na vodu největší loď vyrobenou v Česku

lodenice
Děčín - Největší loď, která kdy byla vyrobena v České republice, spouští na Labe společnost Nova České loděnice v děčínských Křešicích. Námořní plavidlo vyráběla společnost na zakázku nizozemského investora dva roky.

Polská firma LOT prý od Boeingu obdrží odškodné 655 milionů Kč

LOT airlines
Varšava - Polská státní letecká společnost LOT dostane od americké strojírenské firmy Boeing 100 milionů zlotých (655 milionů Kč) jako odškodné za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner.

Stát pronajal hamburský přístav firmě Eko Logistics

Harbor
Praha - Stát pronajal své zanedbané nemovitosti v hamburském přístavu na osm let firmě Eko Logistics. Provedl to v tichosti bez výběrového řízení už v létě. Území, které dosud rejdaři využívali ke kotvení lodí, by jim mělo sloužit i nadále.

Polsko se dohodlo s Boeingem na odškodném kvůli Dreamlinerům

LOT airlines
Varšava - Polské státní aerolinky LOT se dohodly s americkou společností Boeing na odškodném za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner. Uvedl to podle polských médií ministr státního pokladu Wlodzimierz Karpiński.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...