1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŘSD zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu

highway
Havlíčkův Brod - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu. Nadjezd mimoúrovňové křižovatky Skalka je jednou z prvních částí obchvatu uvedených do provozu, prozatím sloužila kromě dokončených přeložek sítí jen okružní křižovatka ve směru k Jihlavě.

Letiště Václava Havla Praha v létě odbavilo přes 3,8 milionů cestujících

Airport 1
Letiště Praha má za sebou silnou letní sezónu, kterou zvládlo bez větších komplikací. Od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající.

Kvůli prudkému zdražení vstupů skončila Skupina ČD pololetí se ztrátou

ceske drahy logo
Skupina České dráhy vykázala v prvním pololetí 2022 podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) ztrátu ve výši 0,9 miliardy korun. Na vině je především enormní růst cen.

Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD

bus public
Pardubice - Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD. Náklady na energie na burzách jsou sice extrémně vysoké, městská firma má ale zafixované ceny včetně pohonných hmot do konce roku. Zdražení by přicházelo v úvahu až v prvním čtvrtletí příštího roku, řekl ČTK ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

PST CLC v září otevře filiálku v Rotterdamu


PST CLC 20
Společnost PST CLC v září letošního roku otevře novou filiálku v Rotterdamu. Toto strategické rozhodnutí právě schválila mateřská Mitsui-Soko Group. Firma aktuálně hledá zaměstnance přímo v Rotterdamu.

ČD Cargo objednává nové lokomotivy

CD cargo logo
Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v polovině července smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta A54),

Ve Veselí nad Moravou se rozšíří přístav Baťova kanálu z 35 na 81 míst pro lodě

boat on suez
Veselí nad Moravou - Přístav na Baťově kanále ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se rozšíří ze 35 míst pro lodě na 81 míst. Rozšíření přístavu je součástí projektu na vybudování plavebního okruhu Veselí-Vnorovy s celkovými náklady 519 milionů korun. ČTK to sdělil zástupce ředitele Ředitelství vodních cest ČR Jan Bukovský.

Správa železnic v srpnu opraví trať z Velimi do Kolína

rails
Kolín - Správa železnic (SŽ) v srpnu opraví sedmikilometrový úsek na trati z Velimi do Kolína, kompletní výměna železničního svršku na obou kolejích si vyžádá jejich postupnou výluku. Výluka první koleje potrvá od pondělí do 19. srpna, na druhé koleji od 20. do 31. srpna.

Dopravní podnik Ostrava zmodernizuje část tramvajové trati v Porubě

tram
Ostrava - Dopravní podnik Ostrava (DPO) za 236 milionů korun zmodernizuje více než 1,6 kilometru dlouhý úsek tramvajové trati v Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Z klasického kolejového roštu nechá trať předělat na systém pevné jízdní dráhy, což sníží hluk a vibrace.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...