1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vláda vyhodnotí využití PPP projektů pro železniční a dálniční stavby

Railway 1
Praha - Vláda vyhodnotí využití PPP projektů, tedy spolupráce veřejného a soukromého sektoru, pro železniční a dálniční stavby. Materiál předkládaný ministrem dopravy Martinem Kupkou (ODS) obsahuje informace o studiích proveditelnosti na dva železniční projekty a navrhuje, aby se studie zpracovaly na další projekty.

Aerolinky Cathay plánují koupit dalších 32 letadel Airbus

Airbus a320
Hongkong - Hongkongská letecká společnost Cathay Pacific Airways plánuje koupit 32 letadel Airbus A321neo a A320neo. Nová letadla mají přispět k modernizaci flotily společnosti, uvádí se v prohlášení.

Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích

Railway 1
Strančice - Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích u Prahy. Původní z roku 1972 byl ve špatném stavu, proto ho museli zbourat. Stavba začala v únoru a potrvá do podzimu, náklady jsou 53 milionů korun.

ŘSD uzavřelo smlouvu na stavbu úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov

highway1
Vysoké Mýto - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo smlouvu s firmami Eurovia CS, M - SILNICE a Stavby mostů na stavbu úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov za 1,830 miliardy korun bez DPH. Stavba 5,95 kilometru dálnice má vydané pravomocné stavební povolení, zahájení prací je v plánu na podzim.

Accolade v Nizozemsku dostavěl průmyslový areál za vice jak 1,3 miliardy korun

Indrustrial hall in progres
Praha - Česká investiční skupina Accolade zaměřující se na výstavbu průmyslových a logistických parků dokončila areál v Nizozemsku o rozloze 43.000 metrů čtverečních. Projekt bez vnitřních úprav stál více jak 1,3 miliardy korun. Jedná se o první projekt společnosti na území Nizozemska, celkově je jejím pátým v zahraničí.

Plzeňské ŘSD skončilo s opravou povrchu na přivaděči k D5 za Plzní na Prahu

road construction 2
Kyšice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní v sobotu opravený přivaděč od Kyšic za Plzní k dálnici D5 ve směru na Prahu. Jde téměř o tříkilometrový úsek, kde musely být odstraněny hrby, tedy hlavně podélné nerovnosti na povrchu, způsobené nestabilním podložím, řekl ČTK mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

DPP spustil nový výtah ve stanici metra Nádraží Holešovice, chystá další

metro train
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) zprovoznil výtah ve stanici metra C Nádraží Holešovice, který nahradil zdvihací plošinu z nástupiště. Výtah dnes spustili zástupci podniku a magistrátu. Podle ředitele DPP Petra Witowského vyšlo jeho vybudování na 19 milionů korun.

Stavba D35 mezi Mohelnicí a Opatovcem by měla začít v roce 2025

dialnicny most
Praha - Vláda by příští rok měla vypsat tendr na konsorcium firem, které zajistí stavbu, sledování projektu a následnou správu úseku dálnice D35 mezi Opatovcem a Mohelnicí. Stavět by se mělo začít v roce 2025. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Ředitelství vodních cest získalo souhlas EIA ke stavbě přístavu v Kroměříži

boat on suez
Zlín - Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) získalo od krajského odboru životního prostředí a zemědělství souhlasné stanovisko ke stavbě rekreačního přístavu v Kroměříži pro 80 lodí a stavbě plavební komory na řece Moravě v Bělově na Zlínsku. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných na úřední desce Zlínského kraje.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...