1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Do Prahy dorazí trolejbusy kvůli čipové krizí a válce na Ukrajině se zpožděním

electronic chip
Praha - Patnáct kloubových bateriových trolejbusů SOR TNS 18 dorazí do Prahy se zpožděním. Důvodem jsou komplikace dodávek elektrotechnických součástek v souvislosti s takzvanou čipovou krizí při pandemii covidu-19 a s válkou na Ukrajině. S obtížemi se potýkají subdodavatelé výrobce, firmy SOR Libchavy.

Frézováním začala v Jablonci rekonstrukce mostu nad železniční tratí na I/65

dialnicny most
Jablonec nad Nisou - Frézováním začala v Jablonci nad Nisou rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Nové Pražské, která je součástí hlavní silnice I/65.

Správa železnic musí dopracovat posudek na modernizaci tratě Brno - Přerov

Railway 1
Brno - Správa železnic musí dopracovat posouzení vlivů na životní prostředí pro část stavby nové dvoukolejné trati Brno - Přerov v sedmnáctikilometrovém úseku mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Proti záměru se vyslovila především obec Pustiměř, přes jejíž katastr má trať vést.

Italská vláda se vrací k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií

italian flag
Řím - Vláda italské premiérky Giorgie Meloniové se vrátila k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií. O mostu uvažovali už staří Římané a desítky let se o něj snažily i některé novodobé vlády. Visutý most by měl být dlouhý 3,2 kilometru a podle vlády by byl nejdelším visutým mostem na světě. 

Varianta rychlodráhy severně od Roudnice podle projektantů nejméně ovlivní okolí

rails
Ústí nad Labem - Ze tří navržených variant vedení rychlodráhy přes Ústecký kraj má podle projektantů nejmenší vliv na okolí trasa od Roudnice nad Labem severním směrem. Výsledky posouzení tras navržených Správou železnic (SŽ) představili při veřejném projednání návrhu aktualizace zásad územního rozvoje Ústeckého kraje.

České dráhy vypsaly tendr na dodání nejméně 20 použitých vozů za 200 milionů Kč

ceske drahy logo
Praha - České dráhy (ČD) vypsaly tendr na dodání nejméně 20 použitých vozů pro dálkové linky konstruovaných pro rychlost 200 km/h. ČTK o tom dnes informoval mluvčí dopravce Lukáš Kubát. Cena by podle něj neměla přesáhnout 200 milionů korun.

Na Vysočině letos ŘSD opraví druhou polovinu dálničního přivaděče u Jihlavy

highway
Jihlava - Na Vysočině letos Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví druhou polovinu silnice 38 u Jihlavy, která slouží také jako přivaděč k dálnici D1. Jeden jízdní pás tam už byl opravený minulý rok.

V Praze začalo hloubení stanice nové linky metra D Olbrachtova

metro train
Praha - V Praze poblíž křižovatky ulic Na Strži a Olbrachtova začala firma Strabag s hloubením jámy pro plánovanou stanici metra D Olbrachtova. Novinářům to řekli zástupci pražského dopravního podniku (DPP) a magistrátu.

Začala modernizace tratě z Mstětic do Čelákovic za téměř 2,2 mld. Kč

rails
Mstětice - Správa železnic (SŽ) dnes zahájila práce na modernizaci frekventované železniční trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi. Šestikilometrový úsek je na dvoukolejné elektrizované železniční trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, která patří mezi nejvytíženější příměstské tratě.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...