1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vysokorychlostní tratě v ČR by měly do roku 2035 stát 1,2 bilionu Kč

Railway 1
Praha - Mezi lety 2025 a 2035 by měly železniční vysokorychlostní tratě (VRT) v Česku stát 1,2 bilionu korun. Vyplývá to z tiskové zprávy Asociace pro rozvoj infrastruktury. V Česku se nyní projektuje přes 300 kilometrů VRT. Zahájení stavby se předpokládá po roce 2025.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

highway
Kaplice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládané náklady na stavbu jsou 6,1 miliardy Kč bez DPH.

Celosvětová kapacita aerolinek zůstane omezená nejméně do roku 2025

IATA
Paříž - Celosvětová kapacita leteckých společností bude letos nižší, než se očekávalo, a zůstane omezená nejméně do roku 2025. Na konferenci v Dublinu to dnes řekl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Willie Walsh.

Do Prahy dorazí trolejbusy kvůli čipové krizí a válce na Ukrajině se zpožděním

electronic chip
Praha - Patnáct kloubových bateriových trolejbusů SOR TNS 18 dorazí do Prahy se zpožděním. Důvodem jsou komplikace dodávek elektrotechnických součástek v souvislosti s takzvanou čipovou krizí při pandemii covidu-19 a s válkou na Ukrajině. S obtížemi se potýkají subdodavatelé výrobce, firmy SOR Libchavy.

Frézováním začala v Jablonci rekonstrukce mostu nad železniční tratí na I/65

dialnicny most
Jablonec nad Nisou - Frézováním začala v Jablonci nad Nisou rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Nové Pražské, která je součástí hlavní silnice I/65.

Správa železnic musí dopracovat posudek na modernizaci tratě Brno - Přerov

Railway 1
Brno - Správa železnic musí dopracovat posouzení vlivů na životní prostředí pro část stavby nové dvoukolejné trati Brno - Přerov v sedmnáctikilometrovém úseku mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Proti záměru se vyslovila především obec Pustiměř, přes jejíž katastr má trať vést.

Italská vláda se vrací k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií

italian flag
Řím - Vláda italské premiérky Giorgie Meloniové se vrátila k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií. O mostu uvažovali už staří Římané a desítky let se o něj snažily i některé novodobé vlády. Visutý most by měl být dlouhý 3,2 kilometru a podle vlády by byl nejdelším visutým mostem na světě. 

Varianta rychlodráhy severně od Roudnice podle projektantů nejméně ovlivní okolí

rails
Ústí nad Labem - Ze tří navržených variant vedení rychlodráhy přes Ústecký kraj má podle projektantů nejmenší vliv na okolí trasa od Roudnice nad Labem severním směrem. Výsledky posouzení tras navržených Správou železnic (SŽ) představili při veřejném projednání návrhu aktualizace zásad územního rozvoje Ústeckého kraje.

České dráhy vypsaly tendr na dodání nejméně 20 použitých vozů za 200 milionů Kč

ceske drahy logo
Praha - České dráhy (ČD) vypsaly tendr na dodání nejméně 20 použitých vozů pro dálkové linky konstruovaných pro rychlost 200 km/h. ČTK o tom dnes informoval mluvčí dopravce Lukáš Kubát. Cena by podle něj neměla přesáhnout 200 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...