1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Na Vysočině letos ŘSD opraví druhou polovinu dálničního přivaděče u Jihlavy

highway
Jihlava - Na Vysočině letos Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví druhou polovinu silnice 38 u Jihlavy, která slouží také jako přivaděč k dálnici D1. Jeden jízdní pás tam už byl opravený minulý rok.

V Praze začalo hloubení stanice nové linky metra D Olbrachtova

metro train
Praha - V Praze poblíž křižovatky ulic Na Strži a Olbrachtova začala firma Strabag s hloubením jámy pro plánovanou stanici metra D Olbrachtova. Novinářům to řekli zástupci pražského dopravního podniku (DPP) a magistrátu.

Začala modernizace tratě z Mstětic do Čelákovic za téměř 2,2 mld. Kč

rails
Mstětice - Správa železnic (SŽ) dnes zahájila práce na modernizaci frekventované železniční trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi. Šestikilometrový úsek je na dvoukolejné elektrizované železniční trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, která patří mezi nejvytíženější příměstské tratě.

Brněnský dopravní podnik sehnal dodavatele plynu na příští rok, je to ČEZ ESCO

ČEZ ESCO logo
Brno - Brněnskému dopravnímu podniku se podařilo necelé dva měsíce před koncem roku sehnat plyn pro příští rok. Prostřednictvím pražské energetické burzy PXE se mu podařilo uzavřít smlouvu se společnosti ČEZ ESCO, která bude dodávat plyn za ceny odvislé od denního trhu, řekla ČTK mluvčí podniku Barbora Doležalová.

ŘSD zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu

highway
Havlíčkův Brod - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu. Nadjezd mimoúrovňové křižovatky Skalka je jednou z prvních částí obchvatu uvedených do provozu, prozatím sloužila kromě dokončených přeložek sítí jen okružní křižovatka ve směru k Jihlavě.

Letiště Václava Havla Praha v létě odbavilo přes 3,8 milionů cestujících

Airport 1
Letiště Praha má za sebou silnou letní sezónu, kterou zvládlo bez větších komplikací. Od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající.

Kvůli prudkému zdražení vstupů skončila Skupina ČD pololetí se ztrátou

ceske drahy logo
Skupina České dráhy vykázala v prvním pololetí 2022 podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) ztrátu ve výši 0,9 miliardy korun. Na vině je především enormní růst cen.

Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD

bus public
Pardubice - Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD. Náklady na energie na burzách jsou sice extrémně vysoké, městská firma má ale zafixované ceny včetně pohonných hmot do konce roku. Zdražení by přicházelo v úvahu až v prvním čtvrtletí příštího roku, řekl ČTK ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

PST CLC v září otevře filiálku v Rotterdamu


PST CLC 20
Společnost PST CLC v září letošního roku otevře novou filiálku v Rotterdamu. Toto strategické rozhodnutí právě schválila mateřská Mitsui-Soko Group. Firma aktuálně hledá zaměstnance přímo v Rotterdamu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...