1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PKP CARGO INTERNATIONAL bude převážet další návěsy s LKW WALTER

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, bude od května tohoto roku převážet další návěsy mezi Terminálem Paskov a italskou Veronou s rakouskou firmou LKW WALTER,

Letiště Praha se rozvíjí. Udržitelně a do zelených barev

letiste praha 16
Uhlíková neutralita, zelená elektřina, ochrana biodiverzity, nebo omezení jednorázových plastů. To je jen krátký výčet kroků Letiště Praha směrem k udržitelnosti a zelenému urbanismu.

ČD Cargo má za sebou nejtěžší rok ve své historii

CD cargo logo
Společnost ČD Cargo, a. s., největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., a člen Skupiny ČD, která se zabývá železniční nákladní dopravou, zakončila své hospodaření v  roce 2020 se ztrátou.

Raben oslavuje v Evropě své 90. výročí

Raben 16
Už 90 let je skupina Raben Group neustále na cestě – vyvíjí se, vždy hledí odvážně do budoucnosti a těší se na nové výzvy. Chce být motorem, který udržuje svět v pohybu, ale činí ho také lepším a zelenějším.

Letošní vyúčtování zimní údržby za první tři měsíce

RSD 1 14
Provádění zimní údržby dálnic a silnic I. třídy pokračuje, i když se kalendář přehoupl do půlky března a někde citelně stoupají denní teploty. Zejména sever Olomouckého kraje stále zažívá mráz nebo sněžení, které zaměstnává dispečinky řídící výjezdy plně připravených sypačů.

Nový komplexní produkt v PST CLC – Logistika první a poslední míle

PST CLC 20
Logistika poslední míle je finální a nejdůležitější etapa dodavatelského řetězce. Zahrnuje přijetí objednávky ze skladu a její včasné doručení zákazníkovi, obchodu nebo konkrétnímu odběrnému místu.

DB Schenker testuje LNG v dálkových přepravách. Do Nizozemska dojel kamion na jednu nádrž

DB schenker logo
Praha - Udržitelnost patří mezi strategické hodnoty logistické společnosti DB Schenker, která s cílem snížit ekologickou zátěž přeprav dlouhodobě podporuje technologie a inovace na poli alternativních paliv. Jedním z takových projektů byl nedávný praktický test dojezdu LNG tahače s návěsem na dálkové trase z České republiky do Nizozemí.

DB Schenker a Lufthansa Cargo spouští první CO2 neutrální nákladní lety

DB schenker logo
Praha - V neděli 29. listopadu 2020 se uskutečnil první komerční nákladní let, jehož spotřebu paliva zcela pokrylo tzv. udržitelné letecké palivo (Sustainable Aviation Fuel, SAF). Boeing 777F společnosti Lufthansa Cargo s označením LH8406 odletěl v 8:10 z Frankfurtu do Šanghaje, odkud se následně do hesenské metropole vrátil.

PKP CARGO INTERNATIONAL pokračuje v rozvoji přeprav na jih Evropy

Train
Mezinárodní železniční dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve AWT), člen skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, zahájil na konci listopadu nové pravidelné železniční spojení mezi slovinským přístavem Koper a terminálem v Mělníku.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...