1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AWT rozšiřuje síť terminálů kombinované dopravy

awt locomotive
Mezinárodní dopravní skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, která vlastní terminál kombinované dopravy v Paskově, začala na jižní Moravě provozovat nové intermodální překladiště Terminál Zaječí.

Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 984 milionů korun, v plusu byla i osobní doprava

ceske drahy logo
Bezmála miliardový zisk vykázala v loňském roce Skupina České dráhy. V černých číslech skončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) nákladní i osobní doprava.

ŠKODA ELECTRIC opět uspěla s trolejbusy v Rumunsku

Skoda Plzen
Škoda Electric získala novou exportní zakázku – dodá trolejbusy pro rumunské město Galati. Jde už v pořadí o druhý kontrakt pro tamní dopravní podnik.

DB Schenker do své flotily zařadil kamiony na CNG

DB schenker logo
Praha - Investice do plnicí stanice CNG se DB Schenker již pomalu začíná vracet.

Letiště Václava Havla Praha je pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících

prague airport
Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících.

Českým drahám loni přibyly více než 3 miliony cestujících

čd vlak
Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě.

České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel

ceske drahy logo
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.

Elektrifikovaná dálnice v Německu

elektro dialnica
Po Švédsku, které vybudovalo elektrifikovanou dálnici, tzv. eHighway, jako první na světě, přichází s podobným projektem i Německo.

AWT získala dotaci z Evropské unie na modernizaci terminálu Paskov

awt locomotive
Podpisem grantové dohody s Výkonnou agenturou pro inovace a sítě (INEA) Evropské komise bylo završeno úsilí společnosti AWT, člena skupiny PKP CARGO, k získání dosud nejvyšší dotace v historii společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...