1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

letiste praha 16
Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes (30.08.2021) ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021.

Třetina modernizovaných motoráků už předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

ceske drahy logo
DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince,

Úspornější motory, vodíkový pohon letadel. Letiště Praha kráčí k uhlíkové neutralitě

Airport 1
Letiště Praha chce být do roku 2030 uhlíkově neutrální. Pomohou tomu nové technologie, úspornější motory, udržitelná paliva, vodíkový nebo elektrický pohon letadel. Letiště Praha se proto připojilo k iniciativě Net Zero, kterou organizuje mezinárodní sdružení letišť ACI.

C.S.CARGO otevřelo v Plané nad Lužnicí nové distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv Partner in Pet Food

cs cargo
Distribuční centrum o rozloze přesahující 18 tisíc m2 pro výrobce krmiv Partner in Pet Food v jihočeské Plané nad Lužnicí otevřela společnost C.S.CARGO. Celková investice přesahuje částku 200 milionů korun.

České dráhy chtějí koupit čtyři lokomotivy Taurus

ceske drahy logo
České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus, které v současné době využívá jiný železniční dopravce.

PKP CARGO INTERNATIONAL bude převážet další návěsy s LKW WALTER

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, bude od května tohoto roku převážet další návěsy mezi Terminálem Paskov a italskou Veronou s rakouskou firmou LKW WALTER,

Letiště Praha se rozvíjí. Udržitelně a do zelených barev

letiste praha 16
Uhlíková neutralita, zelená elektřina, ochrana biodiverzity, nebo omezení jednorázových plastů. To je jen krátký výčet kroků Letiště Praha směrem k udržitelnosti a zelenému urbanismu.

ČD Cargo má za sebou nejtěžší rok ve své historii

CD cargo logo
Společnost ČD Cargo, a. s., největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., a člen Skupiny ČD, která se zabývá železniční nákladní dopravou, zakončila své hospodaření v  roce 2020 se ztrátou.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...