1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výbor podpořil pravidelné audity bezpečnosti dálnic a silnic

highway
Praha - Podmínky pro kontrolu bezpečnosti dálnic, silnic první třídy a dalších vybraných silnic se asi zpřísní. Vlastníci budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. U rizikových úseků pak budou následovat podrobné prohlídky s návrhy vyššího zabezpečení.

Bexity na stejné cestě s Raben Group

Raben 16
Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka Mutares.

Emirates slaví 30 let od revolučního rozhodnutí:integrace TV obrazovek do sedadel

Emirates plane
Dubaj - V roce 1992 udělala letecká společnost Emirates klíčové rozhodnutí: do všech sedadel napříč všemi letovými třídami v rámci celé své letecké flotily nainstalovala televizní obrazovky. Jednalo se o revoluční inovaci, která formovala očekávání cestujících a nabídku palubního zábavního programu na další desetiletí.

Střediska údržby odváží od silnic stovky tun odpadu ročně

RSD 1 14
Jarní měsíce umožňují údržbě silnic a dálnic v České republice zahájit další etapu úklidu.

Emirates obnovuje komerční lety do a z Vietnamu

Emirates plane
Ho Či Minovo Město, Vietnam - Cestující z Vietnamu se opět mohou těšit na letecká spojení s Emirates do destinací po celém světě a užít si tak svou dlouho očekávanou dovolenou či obchodní cestu.

Snížení energetické náročnosti

Dp ustinadlabem19
Ústí nad Labem – Dopravnímu podniku města Ústí nad Labem byla schválena dotace na projekt „Snížení energetické náročnosti - pomocné provozy Předlice“.

První lokomotiva zpětně vybavená ETCS může do ostrého komerčního provozu. ČD - Telematika úspěšně dokončila retrofit vozidla řady 362 WTB Českých drah

ceske drahy logo
Sdružení dodavatelů ČD - Telematika a AŽD Praha úspěšně dokončilo certifikaci evropského vlakového zabezpečovače ETCS u prototypového vozidla řady 362 WTB pro České dráhy a získalo od Drážního úřadu konečné povolení typu vozidla a jeho uvedení na trh.

Letiště Praha snížilo uhlíkovou stopu o 72 procent

Airport 1
Letiště Praha v loňském roce snížilo emise CO2 o 72 procent oproti roku 2009. Zároveň letos opět obhájilo certifikaci managementu uhlíkové stopy v programu Airport Carbon Accreditation (ACA).

VUZ se podílí na výběrů tratí vhodných pro provoz vodík

rails
Výzkumný Ústav Železniční, a.s., se v rámci projektu Regionální vodíkové vlaky na českých železnicích podílí na výběrů tratí vhodných pro provoz vodíkových vlaků v ČR.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...