1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavba D35 mezi Mohelnicí a Opatovcem by měla začít v roce 2025

dialnicny most
Praha - Vláda by příští rok měla vypsat tendr na konsorcium firem, které zajistí stavbu, sledování projektu a následnou správu úseku dálnice D35 mezi Opatovcem a Mohelnicí. Stavět by se mělo začít v roce 2025. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Ředitelství vodních cest získalo souhlas EIA ke stavbě přístavu v Kroměříži

boat on suez
Zlín - Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) získalo od krajského odboru životního prostředí a zemědělství souhlasné stanovisko ke stavbě rekreačního přístavu v Kroměříži pro 80 lodí a stavbě plavební komory na řece Moravě v Bělově na Zlínsku. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných na úřední desce Zlínského kraje.

Vysokorychlostní tratě v ČR by měly do roku 2035 stát 1,2 bilionu Kč

Railway 1
Praha - Mezi lety 2025 a 2035 by měly železniční vysokorychlostní tratě (VRT) v Česku stát 1,2 bilionu korun. Vyplývá to z tiskové zprávy Asociace pro rozvoj infrastruktury. V Česku se nyní projektuje přes 300 kilometrů VRT. Zahájení stavby se předpokládá po roce 2025.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

highway
Kaplice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládané náklady na stavbu jsou 6,1 miliardy Kč bez DPH.

Celosvětová kapacita aerolinek zůstane omezená nejméně do roku 2025

IATA
Paříž - Celosvětová kapacita leteckých společností bude letos nižší, než se očekávalo, a zůstane omezená nejméně do roku 2025. Na konferenci v Dublinu to dnes řekl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Willie Walsh.

Do Prahy dorazí trolejbusy kvůli čipové krizí a válce na Ukrajině se zpožděním

electronic chip
Praha - Patnáct kloubových bateriových trolejbusů SOR TNS 18 dorazí do Prahy se zpožděním. Důvodem jsou komplikace dodávek elektrotechnických součástek v souvislosti s takzvanou čipovou krizí při pandemii covidu-19 a s válkou na Ukrajině. S obtížemi se potýkají subdodavatelé výrobce, firmy SOR Libchavy.

Frézováním začala v Jablonci rekonstrukce mostu nad železniční tratí na I/65

dialnicny most
Jablonec nad Nisou - Frézováním začala v Jablonci nad Nisou rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Nové Pražské, která je součástí hlavní silnice I/65.

Správa železnic musí dopracovat posudek na modernizaci tratě Brno - Přerov

Railway 1
Brno - Správa železnic musí dopracovat posouzení vlivů na životní prostředí pro část stavby nové dvoukolejné trati Brno - Přerov v sedmnáctikilometrovém úseku mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Proti záměru se vyslovila především obec Pustiměř, přes jejíž katastr má trať vést.

Italská vláda se vrací k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií

italian flag
Řím - Vláda italské premiérky Giorgie Meloniové se vrátila k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií. O mostu uvažovali už staří Římané a desítky let se o něj snažily i některé novodobé vlády. Visutý most by měl být dlouhý 3,2 kilometru a podle vlády by byl nejdelším visutým mostem na světě. 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...