1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

American Airlines si objednaly 90 menších letadel

american airlines plane
Toronto/Sao Paulo - Americká letecká společnost American Airlines Group koupí 90 menších letadel pro regionální lety od výrobců Bombardier a Embraer. Katalogová hodnota objednávky je téměř čtyři miliardy USD (80 miliard Kč).

V Děčíně spouští na vodu největší loď vyrobenou v Česku

lodenice
Děčín - Největší loď, která kdy byla vyrobena v České republice, spouští na Labe společnost Nova České loděnice v děčínských Křešicích. Námořní plavidlo vyráběla společnost na zakázku nizozemského investora dva roky.

Polská firma LOT prý od Boeingu obdrží odškodné 655 milionů Kč

LOT airlines
Varšava - Polská státní letecká společnost LOT dostane od americké strojírenské firmy Boeing 100 milionů zlotých (655 milionů Kč) jako odškodné za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner.

Stát pronajal hamburský přístav firmě Eko Logistics

Harbor
Praha - Stát pronajal své zanedbané nemovitosti v hamburském přístavu na osm let firmě Eko Logistics. Provedl to v tichosti bez výběrového řízení už v létě. Území, které dosud rejdaři využívali ke kotvení lodí, by jim mělo sloužit i nadále.

Polsko se dohodlo s Boeingem na odškodném kvůli Dreamlinerům

LOT airlines
Varšava - Polské státní aerolinky LOT se dohodly s americkou společností Boeing na odškodném za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner. Uvedl to podle polských médií ministr státního pokladu Wlodzimierz Karpiński.

Skončila rekonstrukce trati mezi Studénkou a Sedlnicemi

Railway 1
Studénka - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila rekonstrukci jednokolejné trati mezi Studénkou a Sedlnicemi na Novojičínsku.

Na D1 pro letošek skončily opravy úseku Jihlava - Jeníkov

road construction 2
Jihlava - Na Vysočině pro letošek skončily opravy dálnice D1 mezi 104. kilometrem u Větrného Jeníkova po exit Jihlava na 112. kilometru. Dělníci tam od čtvrtka do dnešního odpoledne odstraňovali provizorní dopravní značení.

Na jaře by měla v M. Boleslavi pokračovat výstavba obchvatu

geodezia meranie
Mladá Boleslav - Na jaře příštího roku by měla být v Mladé Boleslavi obnovena výstavba obchvatu města za více než čtvrt miliardy korun, takzvané severovýchodní tangenty.

Oprava silnice z Těšan do Kašnic se odkládá až na jaro

road construction
Břeclav - Oprava osmi kilometrů silnice druhé třídy II/380 mezi Těšanami, Borkovanami a Kašnicemi na Břeclavsku se o půl roku odkládá. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje zrušila výběrové řízení na zakázku za 65 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...