1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa železnic v srpnu opraví trať z Velimi do Kolína

rails
Kolín - Správa železnic (SŽ) v srpnu opraví sedmikilometrový úsek na trati z Velimi do Kolína, kompletní výměna železničního svršku na obou kolejích si vyžádá jejich postupnou výluku. Výluka první koleje potrvá od pondělí do 19. srpna, na druhé koleji od 20. do 31. srpna.

Dopravní podnik Ostrava zmodernizuje část tramvajové trati v Porubě

tram
Ostrava - Dopravní podnik Ostrava (DPO) za 236 milionů korun zmodernizuje více než 1,6 kilometru dlouhý úsek tramvajové trati v Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Z klasického kolejového roštu nechá trať předělat na systém pevné jízdní dráhy, což sníží hluk a vibrace.

Ve Zlíně na Vršavě vznikne kruhový objezd, doprava by měla být plynulejší

kruhovy objazd
Zlín - Město Zlín chystá na Vršavě úpravu křižovatky ulic Fryštácká a Okružní na výpadovce směrem na Fryšták. Vznikne tam kruhový objezd, čímž by se měla zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer. Práce by měly začít letos v srpnu.

Prologis chystá u Ostředku stavbu dalších dvou distribučních center

Logistic Park1
Ostředek - Developerská společnost Prologis chystá ve svém logistickém parku u dálnice D1 poblíž Ostředku na Benešovsku stavbu dalších dvou distribučních center. Vzniknou na ploše 21.250, respektive 12.600 metrů čtverečních.

Brno za 365 milionů zkvalitnilo 55 křižovatek, doplnilo semafory i kamery

kruhovy objazd
Brno - V Brně se chýlí ke konci projekt, ve kterém město od roku 2015 zkvalitnilo 55 křižovatek za 365 milionů korun. Zrekonstruovalo nebo vybudovalo 47 semaforů a doplnilo deset kamerových dohledů.

Správa železnic připravuje modernizaci trati z Liberce na hranici s Polskem

rails
Hrádek nad Nisou - Modernizaci trati z Liberce až na hranici s Polskem včetně rekonstrukce stanic v Hrádku nad Nisou a Chrastavě na Liberecku připravuje Správa železnic. Projekt připravil tým železničních expertů a architektů společnosti AFRY CZ.

Plzeň postaví tramvajovou trať na sídliště Vinice za stovky milionů Kč

tram
Plzeň - Plzeň postaví za stovky milionů korun tramvajovou trať na sídliště Vinice, s níž se počítalo už před rokem 1989. Zastupitelé schválili uvolnění deseti milionů korun na projekt pro územní rozhodnutí na trať dlouhou 1,5 kilometru a točnu na Mikulášském náměstí na Slovanech.

ČEPS v roce 2021 hospodařila se ziskem 4,3 mld. Kč a obhájila rating Aa3 se stabilním výhledem

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS vykázala za rok 2021 zisk před zdaněním 4,3 miliardy Kč. Celkové výnosy dosáhly 75,4 miliardy Kč, náklady bez daně z příjmu činily 71,1 miliardy Kč. Adjustovaný hospodářský výsledek společnosti po úpravě o korekční faktory činil 4,2 miliardy Kč.

PST CLC rozšířila své působení na překladišti v Kolíně

PST CLC 20
V oblasti kontejnerových služeb společnost PST CLC vloni rozšířila své působení na překladišti kombinované dopravy Kolín, odkud rozváží zásilky z vlaků přijíždějících z Turecka.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...