1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Raben rozšiřuje svou činnost o řecký trh

Raben 16
Začátkem října 2021 se společnost Intertrans S.A., přední řecký poskytovatel logistiky, stala součástí rodiny Raben Group. Díky této transakci Raben rozšiřuje síť svých poboček a působí už ve 14 zemích.

Zájem o cestování stále roste. Letiště Praha odbavilo v srpnu téměř 700 tisíc cestujících

Airport 1
Pražským letištěm v srpnu prošlo bezmála 700 tisíc cestujících, což představuje nárůst o 102 procent oproti loňskému srpnu. Nejvíce z nich mířilo do typicky dovolenkových destinací, konkrétně v Řecku, Itálii a Španělsku.

Zelená železnice bude prosazovat promyšlený a efektivní rozvoj bezemisní dopravy

ceske drahy logo
České dráhy se staly jedním ze sedmi zakládajících členů nového spolku „Zelená železnice“, který byl oficiálně založen 17. září 2021.

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

letiste praha 16
Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes (30.08.2021) ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021.

Třetina modernizovaných motoráků už předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

ceske drahy logo
DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince,

Úspornější motory, vodíkový pohon letadel. Letiště Praha kráčí k uhlíkové neutralitě

Airport 1
Letiště Praha chce být do roku 2030 uhlíkově neutrální. Pomohou tomu nové technologie, úspornější motory, udržitelná paliva, vodíkový nebo elektrický pohon letadel. Letiště Praha se proto připojilo k iniciativě Net Zero, kterou organizuje mezinárodní sdružení letišť ACI.

C.S.CARGO otevřelo v Plané nad Lužnicí nové distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv Partner in Pet Food

cs cargo
Distribuční centrum o rozloze přesahující 18 tisíc m2 pro výrobce krmiv Partner in Pet Food v jihočeské Plané nad Lužnicí otevřela společnost C.S.CARGO. Celková investice přesahuje částku 200 milionů korun.

České dráhy chtějí koupit čtyři lokomotivy Taurus

ceske drahy logo
České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus, které v současné době využívá jiný železniční dopravce.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...