1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa železnic připravuje modernizaci trati z Liberce na hranici s Polskem

rails
Hrádek nad Nisou - Modernizaci trati z Liberce až na hranici s Polskem včetně rekonstrukce stanic v Hrádku nad Nisou a Chrastavě na Liberecku připravuje Správa železnic. Projekt připravil tým železničních expertů a architektů společnosti AFRY CZ.

Plzeň postaví tramvajovou trať na sídliště Vinice za stovky milionů Kč

tram
Plzeň - Plzeň postaví za stovky milionů korun tramvajovou trať na sídliště Vinice, s níž se počítalo už před rokem 1989. Zastupitelé schválili uvolnění deseti milionů korun na projekt pro územní rozhodnutí na trať dlouhou 1,5 kilometru a točnu na Mikulášském náměstí na Slovanech.

ČEPS v roce 2021 hospodařila se ziskem 4,3 mld. Kč a obhájila rating Aa3 se stabilním výhledem

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS vykázala za rok 2021 zisk před zdaněním 4,3 miliardy Kč. Celkové výnosy dosáhly 75,4 miliardy Kč, náklady bez daně z příjmu činily 71,1 miliardy Kč. Adjustovaný hospodářský výsledek společnosti po úpravě o korekční faktory činil 4,2 miliardy Kč.

PST CLC rozšířila své působení na překladišti v Kolíně

PST CLC 20
V oblasti kontejnerových služeb společnost PST CLC vloni rozšířila své působení na překladišti kombinované dopravy Kolín, odkud rozváží zásilky z vlaků přijíždějících z Turecka.

Česká pošta si vybrala C.S.CARGO pro přepravu zásilek s vozidly nad 3,5 tuny

cs cargo
Společnost C.S.CARGO vyhrála výběrové řízení na poskytovatele přepravy zásilek nákladními vozy nad 3,5 tuny mezi jednotlivými třídicími centry České pošty.

ŘSD otevřelo sjezd a nájezd u Písnice, uleví při uzavírce Barrandovského mostu

road construction
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Pátým členem Představenstva Českých drah je Lukáš Svoboda

ceske drahy logo
Dozorčí rada Českých drah, a.s., zvolila pátým členem Představenstva ČD Lukáše Svobodu, dosavadního ředitele úseku Ekonomiky a sdílených služeb ve společnosti ČD – Telematika.

Správa železnic zřídí novou organizační jednotku pro vysokorychlostní tratě

Railway 1
Praha - Správa železnic zřídí novou organizační jednotku pro vysokorychlostní tratě. Ta bude svým postavením a pravomocemi obdobou například oblastních ředitelství, fungovat však bude centrálně a věnovat se bude přípravě projektů i jejich následnou výstavbou, provozem a údržbou. ČTK o tom informovala Správa železnic.

Výbor podpořil pravidelné audity bezpečnosti dálnic a silnic

highway
Praha - Podmínky pro kontrolu bezpečnosti dálnic, silnic první třídy a dalších vybraných silnic se asi zpřísní. Vlastníci budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. U rizikových úseků pak budou následovat podrobné prohlídky s návrhy vyššího zabezpečení.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...