1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pardubický dopravní podnik si objednal trolejbusy za 107 milionů korun

bus publicPardubice - Dopravní podnik v Pardubicích pořizuje osm nových trolejbusů, které budou mít trakční baterii, a mohou tak jezdit mimo trolejovou síť. Vozy budou stát 107 milionů korun a podnik je obdrží v polovině příštího roku.

V té době tak bude polovina trolejbusového vozového parku s hybridním pohonem, uvedl ředitel podniku Tomáš Pelikán v tiskové zprávě.

Půjde o "krátké" dvanáctimetrové vozy typu Škoda 32 Tr. Všechny nabídnou moderní informační, odbavovací i kamerový systém, řekla dnes ČTK Tereza Hladíková, mluvčí plzeňské Škoda Group. Součástí Škoda Group je Škoda Electric, která trolejbusy dodá.

"Po uskutečnění dodávky z právě podepsané smlouvy bude mít náš dopravní podnik polovinu trolejbusového vozového parku vybavenu vozy s trakčními bateriemi. Je to významná přidaná hodnota pro provoz a umožňuje nám podstatně efektivněji řešit dopravní obslužnost," uvedl Pelikán.

Dopravní podnik má teď 62 trolejbusů, kromě toho deset parciálních trolejbusů obdrží během května, objednal si je v roce 2023. Vozy plzeňské firmy jsou v Pardubicích k vidění přes 70 let.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů, dodala jich přes 14.500 do Evropy, Asie a USA. Dále vyrábí elektrobusy, trakční pohony a motory, tramvaje, elektrické vlaky, vagony do metra a důlní vozy.

V České republice teď jezdí trolejbusy ve 14 městech.

29.04.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...