1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rekordní investice do nového singapurského skladu společnosti DB Schenker Red Lion ve výši 101 milionů eur

DB schenker logoPraha - Letos v létě DB Schenker úspěšně zahájil provoz největšího regionálního skladu pro automatizovanou logistiku. S hodnotou 101 milionů eur je logistické centrum Red Lion v Singapuru největší investicí, jakou kdy společnost DB Schenker ve světě realizovala.

Centrum je strategicky umístěné v Airport Logistic Park of Singapore (ALPS) na letišti Changi. Kombinuje nejpokročilejší stavební postupy s nejvyšší úrovní udržitelného řízení skladu pro své zákazníky. Otevřením areálu DB Schenker upevňuje své závazky v městském státu Singapur jako prosperující vstupní bráně do asijsko-pacifického regionu a oslavuje 50. výročí působení v tomto „Městě lvů“.

„DB Schenker dále posiluje svou pozici mezi předními světovými poskytovateli logistických služeb pro asijsko-pacifický region. Díky našemu novému logistickému centru jsme pro naše zákazníky ještě rychlejší a spolehlivější. Rekordní investice do areálu Red Lion představuje bezkonkurenční milník v naší téměř 150leté firemní historii. Jsme rádi, a především hrdí na to, že můžeme posílit naše působení v Singapuru, jako centru našich logistických operací v Asii,“ říká Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker.

Red Lion upevňuje pozici společnosti DB Schenker v Singapuru jako největšího a nejpokročilejšího poskytovatele logistiky třetích stran v ALPS. Hub pro letecké zásilky a logistický sklad se společně rozkládají na 52 400 m2 a pěti podlažích, což se dá přirovnat k velikosti sedmi fotbalových hřišť. Nová generace Warehouse Management Systemu a synchronizovaná IT platforma propojující různé automatizace, umožňují v logistickém centru Red Lion zvýšit produktivitu skladu až o 100 % ve srovnání s manuálními procesy, a zkrátit dodací lhůtu pro zákazníky o 40 %.

Příchozí zboží se zpracovává s pomocí otočné plošiny, která zvyšuje rychlost a usnadňuje manipulaci. Paletové zvedáky pak přesouvají náklad do automatizovaného skladu s velmi úzkými uličkami (Very Narrow Aisles – VNA), což umožňuje optimalizovat kapacitu skladu. Skladovací systémy jsou doplněny technologiemi Goods-to-Person (GTP), Pick-To-Light a automatizovanými naváděcími vozidly (AVGs).

Red Lion je také prvním skladem, který nabízí vlastní robotický štítkovací systém, který využívá technologii 3D-vision a tři robotická ramena. Ta lepí štítky v několika jazycích na produkty různých velikostí, tvarů a konfigurací.

Náš nový sklad je přelomová stavba plná technologických a digitálních inovací. Je navržena tak, aby uspokojila požadavky zákazníků na krátké dodací lhůty a odbavení velkého objemu zásilek. Naši roboti stojí na začátku revoluce ve štítkování produktů. S našimi novinkami v automatizaci jsme odstartovali cestu k plně digitálnímu dodavatelskému řetězci,“ uvádí David Christmas, člen správní rady APAC Contract Logistics v DB Schenker.

Budova navíc splňuje parametry udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Přesně 1 440 fotovoltaických solárních panelů spolu s dalšími prvky přináší úsporu energie až 34 %. Red Lion je držitelem certifikátu Green Mark Platinum vydaného stavebním úřadem v Singapuru a také držitelem certifikace LEED Gold Standard.

První pobočka společnosti Schenker v Singapuru byla založena v roce 1970. Od té doby se jeho podnikání významně rozrostlo. Počet poboček ve městském státě vzrostl na 13, včetně regionální centrály společnosti DB Schenker pro asijsko-pacifický region. Schenker Singapore splňuje měnící se požadavky zákazníků v rychle se rozvíjejícím oboru logistiky díky inovacím, dlouhodobě vysoké kvalitě a zkušenostem v klíčových odvětvích, jako jsou elektronický a polovodičový průmysl, letectví, zdravotnictví, a spotřební průmysl.

16.11.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...