1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Saúdskoarabské aerolinky Saudia koupí 105 letadel Airbus, rozšíří si flotilu

airbus logo1Rijád - Společnost Saudia Group, která vlastní saúdskoarabské vlajkové aerolinky Saudia a nízkonákladovou leteckou společnost flyadeal, podepsala s evropským výrobcem letadel Airbus kontrakt na nákup 105 letadel. Airbus to oznámil v tiskové zprávě. Podle aerolinek je to největší smlouva v historii saúdského letectví.

Její hodnotu firmy nezveřejnily, aerolinky pouze uvedly, že se pohybuje v řádu miliard dolarů.

Objednávka zahrnuje letadla A320neo a A321neo s jednou uličkou, první letadla mají být dodána v prvním čtvrtletí roku 2026. Z objednávky je 54 letadel určeno pro aerolinky Saudia a 51 letadel pro flyadeal. Skupina se už dříve dohodla s Airbusem na nákupu 88 letadel, která mají být dodána v příštích pěti letech.

Nákup nových letadel je součástí plánu Saúdské Arábie na rozvoj leteckého sektoru. Státem vlastněná firma Saudia plánuje v příštích sedmi letech rychlou expanzi v rámci programu Vize 2030, jehož cílem je zbavit zemi závislosti na ropě. Cestovní ruch je důležitým pilířem strategie, která počítá s diverzifikací ekonomiky. Společnost nyní létá do více než 100 destinací na čtyřech kontinentech a plánuje další expanzi.

Letadla z rodiny A320 patří k nejoblíbenějším letadlům s jednou uličkou na světě. Airbus už získal objednávky na více než 18.000 těchto letadel, celkem od více než 300 zákazníků po celém světě.

23.05.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...