1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnost AWT Rail SK se změnila na PKP CARGO INTERNATIONAL SK

awt locomotiveDne 12. června 2020 se slovenská společnost AWT Rail SK a.s. přejmenovala na PKP CARGO INTERNATIONAL SK a.s.

Rebranding společnosti, jehož podstatu tvoří nový název, logo a korporátní barvy mateřské společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL a.s., mají silněji vyjadřovat vazbu na skupinu PKP CARGO a lépe odrážet její působení na mezinárodních trzích. Rebranding ve skupině PKP CARGO INTERNATIONAL probíhá od 2. října 2019, kdy došlo k přejmenování mateřské společnosti Advanced World Transport a.s. (AWT) na PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

Železniční doprava je stěžejní službou skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL a téměř 70 let zkušeností dělá z PKP CARGO INTERNATIONAL silného železničního operátora s rozsáhlým zázemím pro poskytování souvisejících služeb.

Skupina je jedním z nejvýznamnějších železničních dopravců v Evropě a členem skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v EU. V České republice je skupina PKP CARGO dvojkou mezi nákladními železničními dopravci s přibližně 10% podílem na trhu. Zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní dopravu ucelenými vlaky i ve skupinách vozů. Spolupracuje s dopravci ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Rumunska, Bulharska, Slovinska nebo Chorvatska. Prostřednictvím svých dceřiných společností PKP CARGO INTERNATIONAL HU, PKP CARGO INTERNATIONAL SK a Primol-Rail provozuje železniční dopravu v Maďarsku, Slovensku a Slovinsku.

„Změna názvu a rebranding společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL SK je dalším krokem v naplňování strategie a integrace našich dceřiných společností v rámci celé skupiny PKP CARGO. Nový společný název společností skupiny – PKP CARGO INTERNATIONAL – má lépe odrážet působení těchto firem na mezinárodním trhu a těsné sepjetí s mateřskou společností PKP CARGO. Věřím, že tato změna bude mít pozitivní vliv na rozvoj našich obchodních aktivit, nejen na území Slovenska, ale celé Evropy,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

15.07.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...