1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa železnic v srpnu opraví trať z Velimi do Kolína

railsKolín - Správa železnic (SŽ) v srpnu opraví sedmikilometrový úsek na trati z Velimi do Kolína, kompletní výměna železničního svršku na obou kolejích si vyžádá jejich postupnou výluku. Výluka první koleje potrvá od pondělí do 19. srpna, na druhé koleji od 20. do 31. srpna.

Stavební práce za téměř 111 milionů korun provedou společnosti Swietelsky Rail CZ a Strabag Rail. ČTK o tom dnes za SŽ informoval Jan Nevola.

Oprava každé z kolejí může trvat jen 12 dní. "Zhotovitelé proto na tuto opravu nasadí jeden z nejmodernějších strojů v Evropě – RUS 1000 S. Ten může pracovat rychlostí 180 až 200 metrů za hodinu," uvedl Nevola. Stavbaři opraví i tři přejezdové konstrukce v traťovém úseku, vyčistí příkopy podél kolejí, částečně opraví výhybky ve stanici Kolín.

Součástí oprav je výměna kolejového roštu a práce na poslední dvoukolejné části koridoru mezi Prahou a Kolínem, který je nejzatíženější železniční tratí v Česku. SŽ chce opravami do budoucna předejít neplánovaným výlukám a využít materiál pro další práce. "Stávající svršek navíc využijeme v následujících letech k opravám regionálních tratí ve východní části Středočeského kraje. Tím dojde k úspoře nákladů a smysluplnému využití daného materiálu, který nebude nutné nakupovat," uvedl za SŽ ředitel oblastního ředitelství Praha Vladimír Filip.

Provoz na trati z Velimi do Poříčan je od března omezený kvůli rozsáhlé modernizaci, která si v srpnu vyžádá také výluky kolejí ve směru do Kolína. Cestující mezi Poříčany a Kolínem využívají náhradní autobusovou dopravu, vlaky by se měly na trať vrátit 1. září.

11.08.2022 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...