1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tahounem roku 2021 byly v PST CLC zejména celní služby

PST CLC 20Loňský rok byl pro mnohé poskytovatele logistických služeb velmi dobrý, protože logistika v době koronaviru nabývala na významu. „I přes zvyšující se personální náklady a citelný dopad inflace jsme zaznamenali pozitivní trend v oblasti tržeb.

Je zřejmé, že operating profit, tedy provozní zisk, ve fiskálním roce 2021 překoná hranici 60 milionů korun, což je zhruba 18% nárůst oproti předchozímu fiskálnímu roku. Tahounem v roce 2021 byly zejména celní služby, u kterých nám tržby rostou o více než 25 % a provozní zisk o 40 % v porovnání s rokem 2020,“ konstatuje David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC. Očekává, že výnosy z běžné činnosti PST CLC přesáhnou 1,1 miliardy korun.

„Myslím si, že od roku 2012, kdy jsme pod globální skupinou Mitsui-Soko Group, dosáhneme v obratu rekordních čísel. Je to způsobeno tím, že je obrovská poptávka po logistice, jak po skladování a dopravě, tak po celních službách,“ řekl David Zimandl. Společnost PST CLC od loňska v oblasti celních služeb spolupracuje mimo jiné s automobilkou Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, na kterou je napojena řada dodavatelů, s nimiž PST CLC také spolupracuje, což se na růstu obratu rovněž významně projevilo. „Výhodou je, že se specializujeme i na zjednodušené celní postupy. Klienti díky tomu nemusí čekat na dlouhé odbavení, kamion jsme schopni odbavit prakticky on-line. Poskytujeme velké množství celních záruk, díky čemuž máme důvěru celního úřadu,“ vysvětluje David Zimandl. Společnost PST CLC také v roce 2022, i díky získání nových klientů, očekává další růst tržeb.

Vysoká poptávka po logistických službách a aktuální situace na trhu přináší i negativa. „Stále řešíme skladové kapacity. Bojujeme také s nedostatkem pracovníků, což nás nutí výrazně zvyšovat mzdy a zaměstnanecké benefity. Kdo chce dnes uspět, musí být pro potenciálního zaměstnance atraktivním zaměstnavatelem,“ nezastírá David Zimandl. Pozitivem doby korona virové naopak podle něj je, že firma díky svým kontaktům získala nové zakázky, ve velkém množství přepravuje testy. Díky digitalizaci procesů je firma bez problémů schopna pracovat i v režimu home office. Zautomatizován byl například proces fakturace.

17.02.2022

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...