1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

OMRON uvádí senzory řady E2EW s kovovou čelní plochou. Spolehlivě detekují železo a hliník

OMRON detektorSpolečnost OMRON oznámila uvedení senzorů přiblížení řady E2EW s kovovou čelní plochou, které jsou navrženy tak, aby díky své odolné konstrukci a výjimečně dlouhému snímacímu dosahu minimalizovaly prostoje.

Výrobci v automobilovém průmyslu se snaží uspokojit poptávku po elektrických vozidlech a nízké spotřebě paliva vytvářením lehčích vozidel a upřednostňováním hliníku před železem. Postupně začínají převažovat smíšené výrobní linky pracující s železnými i hliníkovými díly, a proto se zvyšuje požadavek na využívání senzorů přiblížení se stejnou snímací vzdáleností a dostatečně dlouhým snímacím dosahem.

Nová řada E2EW od poskytovatele komplexních řešení automatizace OMRON je navržena tak, aby tyto potřeby uspokojila. Tyto vysoce odolné senzory přiblížení s kovovou snímací plochou mají dosud nejdelší snímací dosah v dané kategorii a byly optimalizovány tak, aby pomocí fluoroplastové povrchové vrstvy zajišťující zvýšenou odolnost proti odlétajícímu postřiku vydržely náročné podmínky typických procesů svařování v automobilovém průmyslu.

Snímací dosah řady E2EW je přibližně dvakrát delší než u předchozích modelů pro železné kovy a šestkrát delší než u předchozích modelů pro hliník, což z ní činí ideální řešení pro výrobní linky pracující s oběma typy kovů. Snímací rozsahy pro oba kovy jsou nyní ekvivalentní, a proto senzory podporují společnou konstrukci pro detekci polohy na takových linkách. Snižují také neočekávané odstávky objektu minimalizací falešné detekce nestabilních objektů.

Mezi funkce senzorů patří:

•    Nejdelší snímací vzdálenosti pro železo i hliník na světě. Ekvivalentní snímací vzdálenosti umožňují společnou konstrukci pro detekci polohy ve smíšených výrobních linkách obsahujících železné i hliníkové součásti.
•    Zvýšená odolnost proti postříkání. Snímače E2EW vydrží v typických aplikacích svařování automobilového průmyslu 60krát déle než předchozí modely.
•    Možnost využití IIoT přes rozhraní IO-Link. Podpora rozhraní IO-Link umožňuje v reálném čase shromažďovat data o úrovni detekce a změnách teploty senzorů přiblížení z jednoho místa.

24.07.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...