1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnost OMRON představuje mobilního robota HD-1500 s nosností 1 500 kg

Omron LogoSpolečnost OMRON oznámila uvedení robota HD-1500, nejsilnějšího a nejnovějšího přírůstku do firemní řady mobilních robotů. Nový model HD-1500 se vyznačuje nosností až 1 500 kg a je ideální pro současné továrny, kde musí řešení pro autonomní manipulaci s materiálem plnit náročnější úkoly průmyslové automatizace.

Do hry také vstupují požadavky na implementaci nových pravidel pro udržování předepsaných rozestupů mezi lidmi v důsledku pandemie nemoci Covid-19.

Nosnost modelu HD-1500, která činí 1 500 kg, umožňuje přepravu velkých automobilových součástí, jako jsou podvozky a objemná břemena o velikosti palety – položky, které by se tradičně přepravovaly pomocí vysokozdvižných vozíků. Po uvedení modelu HD-1500 může společnost OMRON, která již vyrábí mobilní roboty LD-60/90 a LD-250, nabídnout komplexní portfolio modelů pro přepravu širokého spektra položek – od součástek po hotové produkty i těžký materiál.

K zajištění efektivní manipulace s materiálem v továrnách nabízí společnost OMRON špičkový software Fleet Manager. Ten dokáže řídit až 100 mobilních robotů s různou velikostí, konfiguracemi a nosnostmi v rámci jediného systému, který umožňuje automatizaci složitých systémů přepravy materiálu a logistiky. Roboty umí automaticky propočítat nejvhodnější trasu a bezpečně spolupracovat s lidmi i vyhýbat se překážkám. Odpadá přitom nutnost využívat magnetické pásky na podlaze nebo jiná naváděcí zařízení. Baterie, se kterou dokáže robot HD-1500 pracovat celou směnu pod plnou zátěží a omezit tak prostoje, se nabije za pouhých 36 minut.

 
Model HD-1500 nabízí 360° bezpečnostní pokrytí a zajišťuje tak v pracovním prostoru kvalitní spolupráci i bezpečnost. (Zdroj: OMRON)
Tom Mathias, prezident a generální ředitel společnosti OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc., k tomu dodává: „Logistika pracovišť, pohyb produktů a materiálu v továrně i ve skladu se stává pro mnoho společností skutečnou překážkou kvůli četnosti a závažnosti práce, která je provázána s nutností dodržovat předepsané rozestupy mezi lidmi. Výrobní prostředí ve snaze omezit zbytečné prostoje vyžaduje rychlost a flexibilitu. Mobilní robot HD-1500 společnosti OMRON pomáhá firmám tento problém řešit, protože může pracovat neúnavně, přesně, nepřetržitě a bezpečně společně s lidmi.“
Mezi hlavní výhody modelu HD-1500 patří:

Vyšší nosnost a robustnější konstrukce: Robot HD-1500 dokáže ve výrobních provozech manipulovat se zátěží velikosti palety a omezuje tak potřebu využívání vysokozdvižných vozíků. Odolný kovový plášť robota HD-1500 je robustní a nepoškodí ho ani silné neúmyslné vnější nárazy.

Rychlejší návratnost investic: Model HD-1500 představuje řešení pro automatizaci složitých a nebezpečných činností. V organizacích je možné omezit používání vysokozdvižných vozíků a bezpečně přepravovat velké palety s hotovým zbožím, objemné materiály v potravinářském a komoditním průmyslu nebo rámy automobilů. Pracovníci se nyní mohou lépe soustředit na důležitější úkoly a zákazníci dostávají možnost naložit více, absolvovat menší počet cest s těžšími náklady, a tedy zvýšit návratnost investic. S robotem HD-1500 zvládnou zákazníci více práce s méně zařízeními.

Přizpůsobitelný robotický park: Skupiny mobilních robotů nyní mohou být pestřejší, ale přesto se dají řídit stejným systémem. Aplikace Fleet Manager společnosti OMRON umožňuje řídit v rámci jediného systému až 100 mobilních robotů, včetně HD-1500, a dosahovat přitom vysokých výkonů. Díky optimalizovanému řízení provozu, správě baterií a směrování vozidel mohou zákazníci doplnit model HD-1500 do svých robotických parků bez obav o bezpečnost, kompatibilitu nebo výkon.

Mezi další funkce patří:

•    Nabití baterie za 36 minut k dosažení vyšší efektivity a kratších prostojů
•    Bezpečnostní skenovací lasery s rozsahem 360 využívané k souběžné lokalizaci a zajištění bezpečnostních funkcí
•    Vynikající navigace pomocí adaptivních bezpečnostních zón na základě technologie LiDAR
•    Zdokonalená technologie CAPS umožňující zvýšit přesnost a opakovatelnost pro dokování
•    Pomocí simulátoru robotického parku lze simulovat až 10 robotů v nejvýše třech samostatných robotických parcích

03.08.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...