1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnosti Eaton bude se včasným dodáním online objednávek pomáhat nové distribuční centrum DHL v Německu

EATON logo nahledTZPraha - Nové distribuční centrum DHL v Rheinbachu bude společnosti Eaton pomáhat se včasným dodáváním online objednávek, zlepší se také služby pro zákazníky a celkové uspokojení poptávek po celé Evropě.

Nové centrum v Německu doplní již dvě funkční logistická a distribuční centra, které DHL pro Eaton v Evropě spravuje, a to v českých Pohořelicích a v Coalville ve Velké Británii. Převzetí provozu logistického centra Eaton v Pohořelicích společností DHL proběhlo již v roce 2013. Výsledkem bylo zmenšení plochy skladu o více než 50 %, optimalizace jeho uspořádání na základě ABC analýzy a sdílení kapacity v rámci pohořelických provozů DHL. To vše společnosti Eaton přineslo vyšší produktivitu, flexibilitu a úspory v provozních nákladech, jako jsou nájmy techniky, energie a dodávky spotřebního materiálu.

Distribuční centrum v Rheinbachu dále přispěje ke zlepšení služeb pro zákazníky a pomůže se včasnými dodávkami online objednávek pro zákazníky Eaton po celé Evropě. Již v roce 2017 si společnost Eaton vybrala DHL, smluvního logistického partnera společnosti Deutsche Post DHL Group, jako svého klíčového strategického partnera pro vývoj tohoto inovativního a automatizovaného distribučního centra. V současné době probíhá stěhování do nové budovy a po jeho dokončení se sjednotí distribuční strategie společnosti Eaton pro evropský elektrický sektor.

Celkově má nové distribuční centrum v Rheinbachu k dispozici 32 000 m² plochy, 20 000 jedinečných položek na skladě a 33 nakládacích ramp, bude podporovat zákazníky v 65 zemích s přibližně 750 000 objednávkami za rok. Zařízení strategicky umístěné poblíž hlavních přepravních a balíkových center se může pochlubit rychlými spoji využívajícími všechny typy dopravy k blízkým mezinárodním hraničním přechodům, což výrazně zkracuje

celkovou dodací lhůtu skladovaných produktů. Nová budova v Rheinbachu se také může pochlubit rozsáhlou skladovou automatizací. Díky až 110 000 košů v plně automatizovaných skladovacích místech podporuje zařízení flexibilní odběr na základě poptávky a dokáže zpracovat až 17 000 objednaných položek denně.

Základní kámen byl v Rheinbachu položen v březnu 2018. Stavba proběhla velmi rychle a byla dokončena již v prosinci téhož roku, kdy se zaměstnanci společnosti Eaton z distribučního centra Meckenheim připojili ke společnosti DHL.

Přesun všech oddělení a ostatních distribučních center společnosti Eaton do nové budovy probíhá ve třech fázích v průběhu tohoto roku. První ze dvou přesunů z dosavadního distribučního centra společnosti Eaton v Meckenheimu začal 24. června, druhý započne na podzim roku 2019. Během následujících měsíců se do budovy v Rheinbachu přesune také sklad oddělení se zbožím pro kvalitní ukládání energie společnosti Eaton. Dodávky zákazníkům budou zahájeny letos v létě a jejich počet se bude navyšovat až do konce roku 2019, kdy bude dokončen celý proces stěhování.

Jelikož se společnosti DHL i Eaton pevně zavázaly k podpoře udržitelného rozvoje, bylo nové distribuční centrum v Rheinbachu postaveno tak, aby splňovalo zlatou normu organizace German Sustainable Building Council pro rok 2015. V celé budově jsou integrována vlastní řešení řízení spotřeby energie společnosti Eaton, aby se minimalizovala její spotřeba a dopad na životní prostředí – včetně LED a nouzového osvětlení, přípravy na možnosti uchovávání energie a střední až nízkonapěťové distribuce elektrické energie.

Klaus Gaeb, viceprezident oddělení Supply Chain a Operational Excellence pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky, dodává: „Naše podnikání se v poslední dekádě rychle rozrostlo, takže je nezbytné znovu zhodnotit naši strategii dodavatelského řetězce. Společnost DHL je nám na této cestě vynikajícím strategickým partnerem a úzce s námi spolupracuje na vývoji logistického řešení na míru, které je ještě více optimalizované, flexibilní a efektivní. Jakmile bude naše nové distribuční centrum v Rheinbachu plně funkční, posílí naši konkurenceschopnost. Zaměstnanci také budou mít možnost pracovat na výjimečně bezpečném a ekologickém pracovišti.“

27.09.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...