1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Chevron převezme konkurenční firmu PDC Energy, zvýší si objem rezerv ropy

Chevron Gas StationDenver/San Ramon - Americká energetická společnost Chevron převezme v transakci za 7,6 miliardy dolarů (166,3 miliardy Kč) svého rivala PDC Energy. Chevron, který patří k největším producentům ropy a zemního plynu na světě, to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Za firmu zaplatí svými akciemi a převezme i její dluhy.

 

"Atraktivní a doplňková aktiva společnosti PDC posilují pozici Chevronu v klíčových těžebních pánvích ve Spojených státech," uvedl předseda správní rady a generální ředitel Chevronu Mike Wirth. "Tato transakce je přínosná ve všech důležitých finančních ukazatelích," dodal.

Očekává se, že transakce zvýší prokázané zásoby Chevronu o deset procent při akvizičních nákladech pod sedm dolarů za barel ropného ekvivalentu.

Chevron uvedl, že převzetí PDC Energy mu vylepší finanční situaci zvýšením objemu volné hotovosti a sníží náklady na těžbu. Bude také schopen rozvíjet naleziště blízko Denveru a další plochy v Permské pánvi, která je bohatá na uhlovodíky.

Samotné převzetí PDC Energy firmu Chevron vyjde zhruba na 6,3 miliardy dolarů, respektive 72 dolarů na akcii. Na konci minulého týdne akcie PDC Energy uzavřely na 65,12 USD, nabídnutá prémie tak činí zhruba deset procent k poslední ceně na burze. Částka 7,6 miliardy dolarů zahrnuje i převzatý dluh.

25.05.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...