1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

E.ON zlevnil energie s fixací, od května sníží ceny plynu i klientům bez závazku

E on logo 1Praha - Energetická společnost E.ON sníží své ceny energií. Od tohoto týdne podnik zlevnil pro nové klienty fixované tarify elektřiny a plynu, od května plošně zlevní i plyn asi 150.000 zákazníkům se smlouvou bez závazku. Ceny klesnou o stovky korun za megawatthodinu (MWh). ČTK o tom informovala společnost E.ON v tiskové zprávě.

Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

Fixované tarify E.ON zlevňuje letos potřetí. Ceny elektřiny s jednoletou a dvouletou fixací u nejběžnějších tarifů klesnou o 201 Kč za MWh, ceny plynu o 293 Kč za MWh. Roční fixace elektřiny tak vyjde na 3507 Kč za MWh s DPH, u plynu pak na 1488 Kč za MWh. U dvouletých závazků jsou ceny o něco nižší.

Od 1. května E.ON zlevní plyn také pro stávající zákazníky bez fixace. Půjde zhruba o 150.000 klientů. Ceny za dodávku plynu podle společnosti klesnou proti současným ceníkům o 13 až 21 procent. Přesné ceny zatím firma neuvedla, proti loňským limitům stanoveným vládou bude ale cena o 35 procent nižší. Megawatthodina plynu při loňských stropech cen vyšla na 3000 Kč.

Ceníky od začátku letošního roku postupně snižují i další dodavatelé. Například společnost ČEZ v závěru března upravovala ceníky s roční fixací, v nichž snížila ceny elektřiny a plynu o několik stovek korun za MWh. V letošním roce firma upravovala i další tarify. O stovky korun letos fixované produkty zlevňovala například innogy, která nedávno potvrdila, že chystá ještě další úpravy cen. V dubnu zlevňovala elektřinu a plynu také společnost epet, od března snížila o 6,1 procenta cenu plynu Pražská plynárenská. Nový produkt dnes představila také firma Centropol, která novým klientům nově nabízí fixaci ceny na jeden měsíc s měsíční výpovědní lhůtou. Měsíční tarif nyní nabízí například také Lama Energy. Někteří dodavatelé se zlevňováním vyčkávají, mimo jiné proto, že produkty nakoupili s předstihem za vyšší ceny.

Snižování cen je důsledkem postupného poklesu cen elektřiny a plynu na energetickém trhu, zejména z úvodu letošního roku. Megawatthodina elektřiny nyní na burze stojí 88,45 eur (zhruba 2232 Kč), což je meziročně asi o 40 procent méně. Ještě výrazněji, přibližně o 50 procent, klesla cena plynu na aktuálních 35,7 eur (přes 901 Kč) za MWh. Od března sice energie začaly na trhu postupně zdražovat, v posledním týdnu ovšem zaznamenaly opět lehký pokles cen.

30.04.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...