1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firmu OKD povede od 1. ledna výkonný ředitel Američan Dale Ekmark

okd mine logo
Ostrava - Těžební společnost OKD povede od 1. ledna 2014 výkonný ředitel, kterým byl jmenován Američan Dale Ekmark. Dosavadní generální ředitel Ján Fabián se dohodl na odchodu z čela firmy. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Marek Síbrt.

Smlouvy o plynovodu South Stream jsou v rozporu s právem EU

pipeline1
Brusel - Bilaterální smlouvy, které Rusko podepsalo s šesti členskými státy EU a Srbskem v souvislosti s výstavbou plynovodu South Stream, jsou v rozporu s právem Evropské unie a musí být znovu projednány.

Gazprom chce odvrátit obvinění ze zneužívání pozic v Evropě

Gazprom gas tank
Brusel - Ruský plynárenský obr Gazprom slíbil Evropské komisi ústupky, aby odvrátil obvinění ze zneužívání svého dominantního postavení na trzích střední a východní Evropy.

Maďarská skupina MOL nabízí Chorvatům zpět podíl ve firmě INA

MOL-logo
Budapešť - Maďarská ropná skupina MOL navrhla chorvatské vládě, aby koupila zpět její podíl v chorvatské ropné společnosti INA.

Akcionáři NWR schválili prodej ostravských OKK Koksoven

miner
Amsterodam - Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na mimořádné valné hromadě schválili prodej ostravských OKK Koksoven skupině Metalimex za 95 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Ukrajina prý Gazpromu za plyn dluží přes dvě miliardy dolarů

UkraineFlag
Moskva - Ukrajina dluží ruskému plynárenskému gigantu Gazprom přes dvě miliardy dolarů (40,3 miliardy Kč) za dodávky plynu za srpen, říjen a za listopad. V prohlášení to podle agentury Reuters uvedl generální ředitel Gazpromu Alexej Miller.

Brusel povolil Gazpromu převzít čtyři evropské plynárenské firmy

Gazprom building
Brusel - Evropská komise schválila plán ruského plynárenského giganta Gazprom převzít čtyři německé a nizozemské podniky, které se specializují na dodávky a uskladnění zemního plynu. Evropská komise to oznámila na svém webu.

Nabídka akcií polské firmy Energa dosáhne 15,7 miliardy Kč

electricity pylons1
Varšava - Polská vláda stanovila emisní cenu akcií energetické společnosti Energa na 17 zlotých. Hodnota primární nabídky jejích akcií tak dosáhne 2,4 miliardy zlotých (15,7 miliardy Kč), sdělila společnost podle agentury Reuters.

Slovensku se prý nevyplatí stavět novou jadernou elektrárnu

nuclear power plant1
Bratislava - Plánovaná nová jaderná elektrárna na Slovensku by v případě setrvání tržních cen elektrické energie na současné nízké úrovni byla ztrátová.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...