1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Modernizovaná úpravna vody zlepší kvalitu pitné vody na Jesenicku

water tap 2
Jeseník - Zvýšení kvality pitné vody a její stabilizaci si od dokončené modernizace úpravny vody v Adolfovicích na Jesenicku slibuje společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka. S pomocí dotace ministerstva zemědělství do tohoto projektu investovala 86 milionů korun.

První temelínský blok začal po odstávce opět vyrábět elektřinu

nuclear power 3
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín dnes připojila první blok téměř po dvouměsíční odstávce k síti. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili poté, co energetici vyměnili čtvrtinu paliva, prověřili bezpečnostní systémy, preventivně vyměnili rotor generátoru.

V Česku je patrný trend úspory plynu, spotřeba je letos nejnižší za pět let

gas meter
Brno - Od loňského počátku zdražování a také od začátku války na Ukrajině na konci února je v Česku patrný trend úspory plynu. V květnu byla spotřeba po očištění od vlivů počasí meziročně o 9,2 procenta nižší, bez očištění dokonce o třetinu.

Nová transformační stanice ČEZ Distribuce v Uničově umožní rozvoj Miele i dalších firem a elektrifikaci železnice

CEZ logo
Společnost ČEZ Distribuce podpořila budoucí rozvoj Olomoucka vybudováním moderní transformační stanice 110/22 kV na okraji Uničova.

První temelínský blok opět vyrábí elektřinu. Plánovaná odstávka trvala necelé dva měsíce

Nuclear Energy Plant
Dne 09.06.2022 v 2:21 hodin začal první temelínský blok vyrábět elektřinu. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili po výměně čtvrtiny palivových souborů.

V Dukovanech začala odstávka čtvrtého bloku kvůli výměně části paliva a servisu

nuclear container
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany dnes začala plánovaná odstávka čtvrtého výrobního bloku spojená s výměnou části paliva za čerstvé. Výkon bloku začali energetici snižovat v 6:30, od přenosové soustavy ho odpojili ve 12:04. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Pražské teplárenské loni klesl čistý zisk o 22,4 procenta na 479 milionů korun

teplaren1
Praha - Pražské teplárenské loni meziročně klesl čistý zisk 22,4 procenta na 479 milionů korun. Provozní zisk vzrostl o 52,5 procenta na 575 milionů korun. Celkové tržby vzrostly o 11 procent na 5,56 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.

Vedení dvou největších polských rafinérií PKN Orlen a Grupa Lotos schválila fúzi

PKN Orlen logo
Varšava - Největší polská rafinérská společnost PKN Orlen a číslo dvě na polském ropném trhu, Grupa Lotos, dnes oznámily, že jejich vedení schválila plán fúze. Ta byla poprvé oznámena v roce 2018, ale byla odložena kvůli antimonopolním problémům.

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

opec logo
Vídeň  - Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...