1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Teplárny Brno zahájily dodávky tepla

Teplaren4
S nástupem astronomického podzimu přichází i první výraznější ochlazení s průměrnými denními teplotami pod 13 °C. Po téměř čtyřměsíční přestávce se tak v pátek 25. září 2020 opět rozehřejí radiátory v brněnských domácnostech, nemocnicích, kancelářích a dalších objektech zásobovaných Teplárnami Brno.

O technický obor Energetika je díky dukovanské elektrárně mimořádný zájem

CEZ logo
Jedna dívka a 29 mladých mužů nastoupilo s novým školním rokem na cestu energetického vzdělávání v Střední průmyslové škole v Třebíči. Jde o výběr ze 77 uchazečů o tento typ technického vzdělávání.

Pět křišťálových komínů pro nejlepší teplárenské projekty roku 2019

Teplaren4
Teplárenské sdružení České republiky na Dnech teplárenství a energetiky ocenilo křišťálovými komíny pětici Projektů roku 2019: výměnu parovodů v Brně – Zábrdovicích, ekologizaci kotlů v Elektrárně Ostrava Třebovice a v Teplárně Olomouc,

10 otázek a odpovědí k Bio LPG. První „várka“ se na českých čerpacích stanicích objevila letos v červenci

LPG bottles
Praha - Bio LPG představuje emisně čistou variantu klasického fosilního LPG. Od července na něj už jezdí automobily na severní Moravě.

Konference Dny teplárenství a energetiky 2020: Budou moci teplárny využít prostředky z Modernizačního fondu?

Energotrans 3 14
Praha - Modernizační fond, na který všechny energetické zdroje už nějakou dobu čekaly, bude rozdělovat dotace od roku 2021. Evropská komise aktuálně vydala podrobná pravidla jeho fungování.

ŠKO-ENERGO v další fázi projektu nastavila příznivou cenu nabíjení elektromobilů

ško energo
Mladá Boleslav – Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha.

Na český trh bylo dodáno prvních 15 tun Bio LPG. Z hlediska uhlíkové stopy může být až o 90 % šetrnější než nafta

LPG bottles
Praha - Nejrozšířenějším alternativním palivem v Česku i ve světě je zkapalněný ropný plyn (LPG). I když jde z hlediska emisí o mimořádně čistý produkt, nemusí to v budoucnu stačit. Řešením je Bio LPG, které je vyrobené z obnovitelných zdrojů a chemickým složením je naprosto totožné s klasickým fosilním LPG.

Teplárny Brno v létě nelení a pokračují také v modernizaci zdroje na Špitálce

Teplaren4
Mnohem šetrněji k životnímu prostředí budou vyrábět teplo dva nové kotle K2 a K3 na provozu Špitálka Tepláren Brno. Nahradí pár kotlů z padesátých let. Výrobní parametry nových kotlů splňují nejpřísnější emisní limity. „Celková investice činí zhruba 200 milionů korun.

Vlastní čerpací stanice LPG může firmě ušetřit nemalé náklady na provoz manipulační techniky. Kdy se vyplatí?

LPG bottles
Firmy jsou v důsledku koronavirové pandemie nuceny hledat prostor pro omezení provozních nákladů. Jednou z možností je větší využití LPG. Jde o úsporné, ale i ekologické palivo, které je v areálech podniků na rozdíl od nafty možné využít také v uzavřených prostorách.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...