1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Topná sezona byla rekordně krátká a teplá, dodávky tepla až o desetinu nižší

teplaren1
Praha - Letošní topná sezona v Česku byla nejkratší a nejteplejší za posledních 60 let. Tuzemské teplárny během ní zaznamenaly nejnižší dodávky tepla, proti průměru až o desetinu nižší. Hlavní příčinou bylo podle nich mimořádně teplé počasí během sezony. ČTK to dnes sdělilo Teplárenské sdružení ČR.

Spotřeba plynu v ČR dál klesá, v prvním čtvrtletí meziročně o více než čtyři pct

gas meter
Praha - Spotřeba plynu v Česku dál klesá. V letošním prvním čtvrtletí odběratelé spotřebovali 2,42 miliardy metrů krychlových plynu, což je meziročně o 4,3 procenta méně. Hlavní příčinou je především teplé počasí, po očištění teplotních vlivů by jinak spotřeba naopak mírně stoupla.

Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v EU

Electricity pylons 1
Brusel - Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v Evropské unii, oznámilo na síti X belgické předsednictví.

Vedení ČEZ navrhlo dividendu 52 Kč na akcii, loni byla rekordní - 145 Kč

CEZ logo
Praha - Vedení energetické skupiny ČEZ navrhlo vyplacení dividendy ve výši 80 procent z loňského očištěného zisku. Odpovídá to 52 korunám na jednu akcii a celkové dividendě 28 miliard korun. ČTK o tom informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. O konečné výši dividendy bude v červnu rozhodovat valná hromada podniku.

Rokytnice na Rychnovsku převezme většinu tepelného hospodářství,lidé zaplatí míň

Teplaren4
Rokytnice v Orlických horách - Výrobu tepla pro dvoutisícovou Rokytnici v Orlických horách na Rychnovsku od 1. června zajistí ve třech ze čtyř kotelen městská společnost CENTEP. Cena bude 1400 korun za gigajoule (GJ), což je o 300 Kč/GJ méně než doposud. ČTK to řekl starosta Jiří Štěpán (Rokytnice PRO).

ČEZ plánuje v Pardubickém kraji vybudovat 17 fotovoltaických elektráren

solar panel
Pardubice - Kromě větrných elektráren plánuje společnost ČEZ Obnovitelné zdroje v Pardubickém kraji vybudovat i značný počet elektráren využívajících energii ze slunce. Chystá dohromady 17 projektů o celkovém instalovaném výkonu 241 megawattů (MW).

VaK Kroměříž loni klesl zisk na 19,1 milionu, výnosy ale stouply

water energy
Kroměříž - Společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Kroměříž loni vykázala čistý zisk přibližně 19,1 milionu korun, což je meziročně asi o 7,3 milionu méně. Podniku však vzrostly celkové výnosy z předloňských 394,5 milionu na více než 478,3 milionu korun.

Rusko chce posílat do Číny plynovodem přes Kazachstán 35 mld. metrů krychlových

gas pipeline
Moskva - Rusko plánuje posílat do Číny přes Kazachstán přibližně 35 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně. Agentuře TASS to řekl velvyslanec Kazachstánu v Rusku Dauren Abajev. To odpovídá zhruba kapacitě přepravy plynovodu Síla Sibiře, kterým nyní proudí ruský plyn do Číny.

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro

wind turbine
Brniště  - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru dnes vedení obce diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...