1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok podraží voda

veolia logo
Olomouc - Cena vodného a stočného na Olomoucku příští rok vzroste o 2,2 procenta z letošních 78,53 koruny na 80,26 koruny za metr krychlový (včetně DPH).

Z peněz MUS ve Švýcarsku zatím nepůjde odškodné pro ČR

mine vagon
Bellinzona - Švýcarský soud dnes rozhodl, že ze zablokovaných peněz v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) neuvolní žádné odškodné pro Českou republiku ani pro společnost Czech Coal Services (CCS), která je nástupcem MUS.

Elektřina domácnostem v roce 2014 průměrně zlevní o 10,9 procenta

electricity pylons1
Ostrava - Elektřina pro domácnosti příští rok zlevní v průměru o 10,9 procenta. Rodiny, které elektřinu využívají v vytápění, tak mohou ročně ušetřit několik tisíc korun.

Teplárna Č.Budějovice za odsíření zaplatí zhruba 400 mil. Kč

teplaren3
České Budějovice - Teplárna České Budějovice za odsíření spalin zaplatí zhruba 400 milionů korun. Ke snížení ekologické zátěže ji přinutila evropská legislativa.

Alpiq elektrárny v Kladně a Zlíně prodávat nebude

alpiq logo
Kladno - Švýcarský energetický holding Alpiq se rozhodl, že nebude prodávat elektrárny v Kladně a Zlíně, které nabídl k prodeji letos v lednu.

Vývoz ruského plynu do Evropy vzrostl v listopadu o třetinu

gas fire 3
Moskva - Vývoz ruského plynu do Evropy se v listopadu zvýšil meziročně o 32 procent na 13,9 miliardy metrů krychlových. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil ruský plynárenský gigant Gazprom.

Japonská firma plánuje obří solární elektrárnu na Měsíci

Solar panels1
Tokio - Obří prstenec ze solárních panelů plánuje vybudovat na Měsíci japonská stavební firma.

EDF prodala svůj podíl ve slovenské SSE českému EPH

stredoslovenska energetika logo
Paříž/Praha - Francouzská elektrárenská společnost Electricité de France (EDF) dokončila prodej 49 procent akcií Stredoslovenské energetiky (SSE)

Energetická Npower propustí více než 13 procent zaměstnanců

nezamestnanost1
Londýn - Britský dodavatel energie Npower hodlá v příštích osmi měsících zrušit 1460 pracovních míst v rámci plánovaného přesunu zákaznických a některých kancelářských služeb na firmy Capita a Tata Cosultancy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...