1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Maďarský MOL podal žádost o arbitráž vůči Chorvatsku

MOL-logo
Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL podala žádost o rozhodčí řízení proti chorvatské vládě kvůli porušení některých závazků v souvislosti s investicí MOL v Chorvatsku. MOL vlastní podíl 49 procent v chorvatské ropné firmě INA.

Stavba South Stream v Maďarsku začne v dubnu 2015

pipeline1
Budapešť - Stavba maďarské části plynovodu South Stream začne v dubnu 2015. Oznámil to ruský plynárenský gigant Gazprom. Maďarsko tak bude po Bulharsku a Srbsku třetí zemí, která spustí stavbu plynovodu na svém území.

Jednání o teple z Temelína pro Č.Budějovice se odkládá

Nuclear-Energy-Plant
České Budějovice - Jaderná elektrárna Temelín nebude v nejbližších letech zásobovat takzvaným odpadním teplem České Budějovice.

ČEZ je prvním emitentem krátkodobých dluhopisů na pražské burze

CEZ logo
Praha - Elektrárenská společnost ČEZ je prvním emitentem krátkodobých dluhopisů (tzv. commercial paper) registrovaných na pražské burze a vypořádávaných v Centrálním depozitáři cenných papírů Praha.

Čtvrtletní zisk Lukoilu klesl kvůli vyšším daním

Lukoil petrol station
Moskva - Čistý zisk ruského ropného gigantu Lukoil v letošním třetím čtvrtletí meziročně klesl o 12 procent na 3,1 miliardy dolarů (zhruba 62,5 miliardy Kč) kvůli vyšší daňové zátěži. Oznámila to firma.

Projekty energetických úspor jsou častější ve veřejné sféře

Polystyren
Praha - Projekty na snížení energetické náročnosti budov se zaručenou úsporou, označované jako EPC, jsou rozšířenější ve veřejném sektoru než v soukromém.

Plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje svou mediální říši v Rusku

Gazprom building
Moskva - Ruský státem ovládaný plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje své mediální panství v Rusku. Monopolní vývozce ruského plynu se rozhodl koupit společnost ProfMedia magnáta Vladimira Potanina.

Argentina se dohodla s Repsolem na odškodném za zestátnění YPF

repsol building
Buenos Aires - Argentinská vláda se dohodla, že vyplatí španělské ropné společnosti Repsol odškodné za vyvlastnění jejího většinového podílu v argentinské energetické firmě YPF.

Elektrárny Opatovice zdraží teplo o 5,5 procenta

teplaren1
Pardubice - Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta. Cena jednoho gigajoulu (GJ) vzroste o 19,40 koruny na 372 korun bez DPH.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...