1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rozvoj elektromobility na východě Čech

charging e-car
Hradec Králové - Pokud si budete chtít na východě Čech dobít elektromobil, máte možnost u jedné z pěti dobíjecích stanic. Dvě jsou v Hradci Králové, dvě jsou také ve Vrchlabí a jedna v Trutnově.

Gazprom chce investovat 13,5 miliardy USD do zkapalněného plynu

Gazprom building
Moskva - Ruský plynárenský koncern Gazprom plánuje investovat 13,5 miliardy dolarů (asi 273,5 miliardy Kč) do výstavby závodu na zkapalněný zemní plyn (LNG) u Vladivostoku. Řekl to  gubernátor Přímořského kraje Vladimir Mikluševskij.

Devon Energy koupí břidlicová ložiska ropy za šest miliard dolarů

bridlicovy plyn
Oklahoma City - Americká energetická společnost Devon Energy koupí v Texasu břidlicová ložiska ropy za šest miliard dolarů (zhruba 122 miliard Kč).

Premiér Rusnok nevyloučil prolomení limitů těžby hnědého uhlí

miner
Most - Rusnokova vláda v demisi se podle premiéra nejspíš bude zabývat limity těžby hnědého uhlí na Mostecku. Vládní usnesení, které chrání obce na Mostecku před rozšířením těžby, považuje předseda vláda Jiří Rusnok za vyčpělé.

Brusel souhlasí, aby český EPH převzal podíl ve slovenské SSE

spp-logo1
Brusel - Evropská komise souhlasí s tím, aby česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) převzala podíl ve Stredoslovenské energetice (SSE).

Nová laboratoř v Hodoníně zpracuje 12 tisíc vzorků biomasy. V ČR nemá konkurenci

CEZ logo
Hodonín – Hodonínská elektrárna, symbol ekologické výroby elektřiny a tepla, posílila svoji pozici technologického lídra v oboru zprovozněním inovované laboratoře sloužící ke vzorkování a analýze biomasy.

Eni prodala svůj podíl v ruské SeverEnergia za 2,9 miliardy USD

eni-logo
Milán - Italská ropná a plynárenská skupina Eni prodá svůj podíl v producentovi zemního plynu SeverEnergia ruským společnostem Novatek a Gazprom Něfť za 2,94 miliardy USD (59,4 miliardy Kč).

Exploze v rafinerii Totalu v Antverpách usmrtila dva lidi

total logo1
Antverpy - Dva mrtvé si dnes vyžádala exploze v rafinerii francouzského koncernu Total v belgických Antverpách. Obětmi se stali zaměstnanci dodavatelské společnosti, oznámil Total, který nejprve hovořil o jednom mrtvém a dvou nezvěstných.

EK počítá s dohodou, která umožní dodávky plynu z EU na Ukrajinu

gas fire2
Brusel - Evropská komise předpokládá, že provozovatelé plynovodů na Slovensku a na Ukrajině v příštích dnech podepíšou dohodu, která umožní Evropské unii dodávat na Ukrajinu zemní plyn.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...