1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

MOL koupil práva na těžbu ropy v Severním moři

MOL-logo
Budapešť/Praha - Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL koupila od německé společnosti Wintershall práva na těžbu ropy v Severním moři v blízkosti Velké Británie.

Těžba ropy v Americe vzroste do roku 2040 o 40 procent

exxon mobile
New York - Těžba ropy a dalších kapalných uhlovodíků v Severní Americe vzroste do roku 2040 o více než 40 procent.

Praha koupí od firmy E.ON její 49procentní podíl plynáren

E-on logo 1
Praha - Praha koupí od firmy E.ON její 49procentní podíl akcií Pražské plynárenské Holding (PPH). Podíl město koupí za 2,145 miliardy korun. Uplatnit předkupní právo se na svém jednání rozhodli pražští zastupitelé.

Německo letos zvýší dovoz uhlí na rekordních 51 milionů tun

mine vagon
Frankfurt - Německo letos zvýší dovoz černého uhlí o 6,5 procenta na rekordních zhruba 51 milionů tun. Kvůli dlouhé zimě stoupne jeho spotřeba zejména ve výrobě elektrické energie, pro niž je to nyní cenově nejvýhodnější surovina.

Slovenské plynárny SPP se dohodly s Gazpromem na zlevnění plynu

spp logo2
Bratislava - Slovenské plynárny SPP, ve kterých má manažerskou kontrolu Energetický a průmyslový holding (EPH), se s ruským plynárenským koncernem Gazprom dohodly na snížení cen za dodávky zemního plynu.

Bulharsko začne jednat s Toshibou o novém jaderném reaktoru

Nuclear-Energy-Plant
Sofia - Bulharská vláda povolila tamní státní společnosti Bulgarian Energy Holding (BEH), aby začala s japonskou firmou Toshiba jednat o výstavbě nového reaktoru v jaderné elektrárně Kozloduj.

X Energie sníží cenu elektřiny až o 19 procent a mírně i plynu

X Energie logo
Praha - Alternativní dodavatel energií X Energie zlevní od 1. ledna odběratelům silovou elektřinu až o 19 procent, a to v závislosti na tarifu a distribučním území. Ceny plynu sníží v průměru o několik jednotek procent.

Akcie polské Energy v burzovním debutu klesly

energa logo
Varšava - Akcie polské energetické společnosti Energa zahájily dnes své obchodování na varšavské burze výrazným poklesem.

Západní poptávka po ropě letos obnovila růst

growth chart 3
Paříž - Poptávka vyspělých zemí po ropě obnovila ve druhém čtvrtletí růst a zakončila dvouleté období poklesu. To spolu se známkami ochabující nabídky zachovává riziko růstu cen.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...