1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruská Rosněfť by mohla koupit rafinerii v ukrajinské Oděse

Rosneft-logo1
Moskva - Největší ruská ropná společnost Rosněfť by mohla koupit rafinerii v ukrajinském přístavním městě Oděsa. Uvedl to dnes ruský list Kommersant. Rosněfť již ovládá druhou největší ukrajinskou rafinerii ve východoukrajinském Lysyčansku.

Naftogaz výrazněji zvýšil dovoz plynu z ruského Gazpromu

gas pipeline1
Kyjev - Ukrajinská státní společnost Naftogaz v minulých dnech velkou měrou zvýšila dovoz plynu z ruského plynárenského gigantu Gazprom. Podle agentury Reuters to sdělily dva ruské zdroje z odvětví.

Vedení rafinérie Paramo chce podnik vyvést ze ztráty

paramo refinery logo
Pardubice - Rafinérie Paramo nadále zůstane součástí skupiny Unipetrol. Od zvažovaného prodeje ztrátové společnosti stoprocentní vlastník již upustil.

Státní správa hmotných rezerv má zásoby ropy na 94 dnů

gas fire big
Praha - Státní správa hmotných rezerv (SSHR) má nyní zásoby ropy a ropných produktů na 94 dnů. Ze zákona to má být 90 dnů. ČTK to v reakci na aktuální situaci na Ukrajině sdělila mluvčí SSHR Karin Mikolajková.

Česko je na energetických dodávkách z Ruska stále hodně závislé

gas pipe mechanic
Praha - Výběr informací o energetickém zásobování ČR z Ruska a o řešení úskalí při přerušení dodávek:

Těžba ropy v Rusku v únoru klesla, ale zůstává největší na světě

Oil well 3
Moskva - Těžba ropy v Rusku v únoru podruhé za sebou mírně klesla. Země nicméně zůstává největším producentem ropy na světě před Saúdskou Arábií. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů ruského ministerstva energetiky.

Ruský Gazprom zvažuje, že kvůli dluhu zruší Kyjevu slevu na plyn

Gazprom building
Moskva - Ruský energetický gigant Gazprom nevylučuje, že Ukrajině kvůli dluhu ve výši 1,55 miliardy dolarů (zhruba 30,4 miliardy korun) zruší slevu na odběr plynu.

Těžba ropy v USA loni rekordně stoupla, je nejvýše za 25 let

Oil Well6
New York - Produkce ropy ve Spojených státech loni díky rozmachu těžby z břidlicových hornin rekordně vzrostla. Dostala se tak na nejvyšší úroveň za 25 let.

Štěchovická elektrárna vyrobila za 70 let osm mld kWh elektřiny

vodne dielo gabcikovo1
Štěchovice - Vodní elektrárna ve Štěchovicích u Prahy vyrobila za dobu svého provozu téměř osm miliard kilowatthodin elektřiny. Vystačilo by to na pokrytí spotřeby všech současných českých domácností po dobu dvou let.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...