1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Dukovanech začíná poslední letošní odstávka jaderného bloku

nuclear power plant1
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začíná poslední letošní odstávka. Blok číslo čtyři bude podle plánu stát do 1. ledna, tedy 32 dní. Energetici mimo jiné zkontrolují tlakovou nádobu jeho reaktoru a vymění část jaderného paliva za nové.

Břidlicový boom v EU by zvedl ekonomiku a zajistil miliony míst

bridlicovy plyn
Londýn - Rozvoj břidlicových ložisek plynu by v Evropské unii vytvořil miliony nových pracovních míst, posílil výkon ekonomiky, zlevnil energii a výrazně snížil závislost kontinentu na drahém dovozu.

Těžba ropného kartelu OPEC klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v listopadu pokračovala v poklesu a již druhý měsíc za sebou byla pod hranicí 30 milionů barelů denně, tedy pod těžební stropem, který vstoupil v platnost loni v lednu.

Snížení regulovaných cen elektřiny a plynu se čekalo

gas meter
Ostrava - Snížení regulovaných plateb pro elektřinu i plyn bylo dlouho avizováno, očekáváno a nakonec i splněno.

Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok podraží voda

veolia logo
Olomouc - Cena vodného a stočného na Olomoucku příští rok vzroste o 2,2 procenta z letošních 78,53 koruny na 80,26 koruny za metr krychlový (včetně DPH).

Z peněz MUS ve Švýcarsku zatím nepůjde odškodné pro ČR

mine vagon
Bellinzona - Švýcarský soud dnes rozhodl, že ze zablokovaných peněz v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) neuvolní žádné odškodné pro Českou republiku ani pro společnost Czech Coal Services (CCS), která je nástupcem MUS.

Elektřina domácnostem v roce 2014 průměrně zlevní o 10,9 procenta

electricity pylons1
Ostrava - Elektřina pro domácnosti příští rok zlevní v průměru o 10,9 procenta. Rodiny, které elektřinu využívají v vytápění, tak mohou ročně ušetřit několik tisíc korun.

Teplárna Č.Budějovice za odsíření zaplatí zhruba 400 mil. Kč

teplaren3
České Budějovice - Teplárna České Budějovice za odsíření spalin zaplatí zhruba 400 milionů korun. Ke snížení ekologické zátěže ji přinutila evropská legislativa.

Alpiq elektrárny v Kladně a Zlíně prodávat nebude

alpiq logo
Kladno - Švýcarský energetický holding Alpiq se rozhodl, že nebude prodávat elektrárny v Kladně a Zlíně, které nabídl k prodeji letos v lednu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...