1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Těžba ropy v USA loni rekordně stoupla, je nejvýše za 25 let

Oil Well6
New York - Produkce ropy ve Spojených státech loni díky rozmachu těžby z břidlicových hornin rekordně vzrostla. Dostala se tak na nejvyšší úroveň za 25 let.

Štěchovická elektrárna vyrobila za 70 let osm mld kWh elektřiny

vodne dielo gabcikovo1
Štěchovice - Vodní elektrárna ve Štěchovicích u Prahy vyrobila za dobu svého provozu téměř osm miliard kilowatthodin elektřiny. Vystačilo by to na pokrytí spotřeby všech současných českých domácností po dobu dvou let.

Německo musí změnit energetiku, jinak ztratí globální trh

german flag1
Frankfurt - Německá politika prudkého rozvoje obnovitelných zdrojů by se měla zásadně změnit, jinak bude německý průmysl kvůli drahé energii dál ztrácet podíl na globálním trhu.

Čistý zisk ČEZ loni klesl o 12,3 procenta na 35,2 miliardy korun

CEZ logo
Praha - Čistý zisk energetické společnosti ČEZ se loni meziročně snížil o 12,3 procenta na 35,2 miliardy korun. Výnosy proti roku 2012 vzrostly o procento na 217,3 miliardy korun.

Ztráta Arevy loni kvůli finskému projektu prudce vzrostla

Areva logo
Paříž - Čistá ztráta francouzské jaderné skupiny Areva se za loňský rok zvýšila na 494 milionů eur (13,5 miliardy Kč) z 99 milionů eur v roce 2012.

Plzeňská teplárna srovnává paliva budoucnosti,ve hře je i jádro

Teplaren4
Plzeň - Plzeňská teplárenská začíná pracovat na studii, která srovná paliva, jimiž by se mohly vytápět byty a firmy v Plzni za 20 a více let. Kromě plynu, uhlí, biomasy i komunálního odpadu počítá vize také s možností malé jaderné výtopny.

Vedení Repsolu schválilo dohodu o odškodném od Argentiny

repsol logo1
Madrid - Správní rada španělské ropné společnosti Repsol schválila dohodu o odškodném za vyvlastnění podílu firmy v argentinském energetickém podniku YPF.

ČEZ v loňském roce snížil zisk i tržby, odhadují analytici

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ v loňském roce snížila čistý zisk i tržby. Výsledky by měly být přibližně na úrovni cílů managementu ČEZ a čistý zisk tak dosáhnout kolem 35 miliard korun, vyplývá z odhadů analytiků.

Ukrajinský Naftogaz prý radikálně snižuje odběr ruského plynu

gas pipeline
Kyjev/Moskva - Ukrajinská státní společnost Naftogaz radikálně snižuje odběr ruského plynu z původních 147 milionů kubických metrů denně na zhruba pětinu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...