1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Těžba OPEC v prosinci klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračovala v prosinci v poklesu na novou nejnižší hodnotu za dva a půl roku. K poklesu přispěly stávky a protesty v Libyi, stagnace vývozu z Iráku a další snížení těžby v Saúdské Arábii.

Čínská CNOOC odejde od větrné energie a biopaliv

cnooc logo
Peking - Čínský energetický koncern China National Offshore Oil Corp (CNOOC) hodlá ukončit část aktivit ve své ztrátové divizi obnovitelných zdrojů. Společnost prodá projekty větrné energie a biopaliv a zaměří se místo toho na zplyňování uhlí.

Bulharský regulátor zahájil kontrolu ve firmách ČEZ a Energo-Pro

bulgaria-flag
Sofia - Bulharský energetický regulační úřad zahájil kvůli velkému množství stížností zákazníků kontrolu v místních divizích českých společností ČEZ a Energo-Pro a rakouské firmy EVN. Oznámil to úřad.

RWE sloučila obchodní společnosti do RWE Energie

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE sloučila k 1. lednu společnosti Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a RWE Key Account CZ do společnosti RWE Energie.

Centropol Energy dodává energii a plyn pro Krajskou zdravotní

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Firma Centropol Energy dodává elektřinu a zemní plyn společnosti Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje - v Chomutově, Mostě, Teplicích, Ústí nad Labem a Děčíně.

Stát a OKD podepíší memorandum, týká se budoucnosti Dolu Paskov

Hands Shaking
Staříč - Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala a výkonný ředitel těžební společnosti OKD Dale Ekmark v závodě Dolu Paskov ve Staříči na Frýdecko-Místecku podepíší Memorandum o porozumění.

ÚS rozhodne o stížnosti na regulaci větrníků v Ústeckém kraji

windfarm full
Brno - Do sporu o regulaci nových větrných elektráren v Ústeckém kraji dnes možná zasáhne Ústavní soud. Oznámí, jak rozhodl o stížnosti obce Petrovice, které vadí přísná omezení pro stavbu větrníků s výškou nad 35 metrů.

Libye obnovila část těžby ropy, čelí však blokádě ropovodu

oil barrels
Tripolis - Libyi se podařilo obnovit těžbu na jednom z ropných polí na jihu země, kde demonstranti ukončili blokádu. Informovala o tom státní ropná společnost National Oil Corporation (NOC).

Čína slibuje další podporu odvětví solární energetiky

solarne panely
Šanghaj - Čínská vláda přislíbila další podporu domácímu sektoru solární energetiky. Pracuje prý na opatřeních, která mají do roku 2015 pomoci zajistit plánovaný nárůst čínských kapacit pro výrobu sluneční energie na více než čtyřnásobek.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...