1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Projekty energetických úspor jsou častější ve veřejné sféře

Polystyren
Praha - Projekty na snížení energetické náročnosti budov se zaručenou úsporou, označované jako EPC, jsou rozšířenější ve veřejném sektoru než v soukromém.

Plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje svou mediální říši v Rusku

Gazprom building
Moskva - Ruský státem ovládaný plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje své mediální panství v Rusku. Monopolní vývozce ruského plynu se rozhodl koupit společnost ProfMedia magnáta Vladimira Potanina.

Argentina se dohodla s Repsolem na odškodném za zestátnění YPF

repsol building
Buenos Aires - Argentinská vláda se dohodla, že vyplatí španělské ropné společnosti Repsol odškodné za vyvlastnění jejího většinového podílu v argentinské energetické firmě YPF.

Elektrárny Opatovice zdraží teplo o 5,5 procenta

teplaren1
Pardubice - Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta. Cena jednoho gigajoulu (GJ) vzroste o 19,40 koruny na 372 korun bez DPH.

Řadě evropských rafinerií hrozí, že by mohly být uzavřeny

oil refinery
Oslo - V Evropě přibývá závodů na zpracování ropy, kterým by mohlo hrozit uzavření. Prohlásil to hlavní ekonom Mezinárodní energetické agentury (IEA), kterého citovala agentura Reuters.

Bulharsko vyměřilo další pokutu české Energo-Pro

electricity pylons1
Sofia - Bulharský antimonopolní úřad vyměřil české energetické společnosti Energo-Pro pokutu 1,04 milionu leva (14,5 milionu korun) za zneužívání její dominantní pozice v distribuci elektřiny na severovýchodě země.

South Stream posílí pozici Srbska na Balkáně

gas pipeline1
Bělehrad - Srbská část ruského plynovodu South Stream posílí pozici země na Balkáně a zajistí její ekonomice nová pracovní místa. Agentuře AP to před oficiálním zahájením výstavby srbského úseku řekl tamní premiér Ivica Dačić.

Průzkum plynu z břidlic v Polsku zrychlil, těžba začne brzy

bridlicovy plyn
Londýn - Průzkum břidlicových ložisek plynu v Polsku se po změně vládního přístupu výrazně zrychlil a těžba z těchto zdrojů by měla začít během několika měsíců.

USA poprvé potrestaly výrobce větrné energie za zabíjení ptáků

windfarm full
Washington - Americká vláda poprvé potrestala provozovatele větrných elektráren za to, že lopatky jejich větrných turbín ve velkém zabíjejí ptactvo.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...