1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŠKODA JS zvítězila v tendru Správy úložišť radioaktivních odpadů

Skoda JS workers
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS zvítězila v tendru Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), který se týká výzkumu a vývoje ukládacího obalového souboru pro hlubinné ukládání vyhořelého jaderného paliva.

Slovensko by mělo ovládnout obchodní divizi plynáren do června

gas fire 3
Bratislava - Slovenská vláda by měla získat plnou kontrolu nad obchodní divizí plynáren SPP, ve kterých má 49 procent akcií a manažerskou kontrolu Energetický a průmyslový holding (EPH), v první polovině letošního roku.

Zisk ruského ropného gigantu Rosněfť loni stoupl o polovinu

Rosneft-logo1
Moskva - Největší ruská ropná společnost Rosněfť v loňském roce zvýšila čistý zisk zhruba o polovinu na 551 miliard rublů (318 miliard korun). Oznámila to firma, která loni koupila konkurenta TNK-BP.

Bavorsko zřejmě brzy bude potřebovat elektřinu z Temelína

electicity pylon 2
Berlín - Největší německá země Bavorsko bude brzy potřebovat elektřinu z české jaderné elektrárny Temelín,

Těžební skupině BP kvůli nižším maržím klesl čtvrtletní zisk

BP-petrol-station
Londýn - Britské těžební skupině BP klesl zisk ve čtvrtém čtvrtletí na 2,8 miliardy dolarů (57 miliard Kč) ze 3,9 miliardy dolarů (79,4 miliardy Kč), který vykázala ve stejném období předloni. Oznámila to firma. Zisk jí klesl i za celý uplynulý rok.

Orbán slibuje levnější energie, čeká kvůli tomu problémy s EU

viktor orban
Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes občanům slíbil levnější energie, a to i za cenu sporu s Evropskou unií. Informovala o tom agentura DPA.

Těžba ropy v Rusku v lednu klesla, ale zůstává největší na světě

Oil Well6
Moskva - Těžba ropy v Rusku v lednu mírně klesla, a sestoupila tak z prosincového postsovětského maxima. Země nicméně zůstává největším producentem ropy na světě.

EP Industries může převzít Energetické opravny

Electricity-pylons 1
Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může převzít od společnosti Colora kadaňské Energetické opravny. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl jeho předseda Petr Rafaj.

Ukrajinský Naftogaz varuje, že možná nezaplatí včas za ruský plyn

UkraineFlag
Moskva - Ukrajinský energetický podnik Naftogaz možná nebude schopen zaplatit ruskému plynárenskému gigantu Gazprom včas za dodávky ruského plynu. Oznámila to ukrajinská společnost.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...