1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ropovod Keystone nezvýší emise z kanadských ropných polí

gas pipeline
Washington - Navrhovaný obří ropovod Keystone XL z kanadské provincie Alberta na středozápad USA by neměl vést ke zvýšení těžby na rozsáhlých ložiscích kanadských ropných písků a tím ani ke zvýšení emisí.

Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinerské na 67,5 procenta

Unipetrol rpa logo
Praha - Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinérské z 51,2 na 67,5 procenta, když za 27,2 milionu dolarů (554 mil. Kč) koupil podíl společnosti Shell Overseas Investments.

Čtvrtletní zisk Chevronu kvůli poklesu těžby o třetinu klesl

Chevron Gas Station
New York - Zisk amerického ropného koncernu Chevron se ve čtvrtém čtvrtletí v meziročním srovnání zhruba o třetinu snížil. Podle firmy jej srazil pokles těžby ropy a zemního plynu spolu s nižšími maržemi z ropných produktů.

Česká fotovoltaická asociace spustila interní audity

Solar panels1
Praha - Česká fotovoltaická asociace (ČFA), která zastupuje převážně majitele malých střešních solárních instalací, tento týden spustila interní audity u svých členů. Každý měsíc plánuje zkontrolovat asi 100 elektráren.

Těžební koncern Exxon Mobil kvůli poklesu těžby vydělal méně

exxon mobile
Houston - Čistý zisk amerického těžebního koncernu Exxon Mobil ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o 16 procent na 8,4 miliardy dolarů (zhruba 170 miliard Kč).

Drahá energie bude škodit průmyslu v EU ještě 20 let

Electricity-pylons 1
Londýn - Vysoké ceny elektrické energie a plynu budou ničit konkurenceschopnost evropského průmyslu ještě nejméně 20 let.

Německá proměna energetiky podle ministra nesmí ohrozit průmysl

german flag1
Berlín - Německo musí prokázat, že přechod od konvenčních k obnovitelným zdrojům energie neznamená konec ekonomiky založené na silném průmyslu. Řekl to ve Spolkovém sněmu ministr hospodářství a energetiky Sigmar Gabriel.

Zisk Shellu v závěru roku klesl na minimum za pět let

shell gas station 1
Amsterodam - Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell zažila v závěru roku nejméně ziskové čtvrtletí za pět let. Její zisk se podle výsledků propadl meziročně na polovinu, přesně tak, jak koncern varoval před dvěma týdny.

Vodní elektrárna Střekov loni vyrobila o trochu méně elektřiny

water energy
Ústí nad Labem - Vodní elektrárna Střekov v Ústí nad Labem vyrobila za loňský rok 95,182.773 kilowatthodin elektřiny. Mohla by jí celoročně zásobovat téměř 50.000 domácností. Informovala o tom severočeská mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...