1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Instalace nových solárních zdrojů v Německu loni klesla o 55 pct

solarne panely
Frankfurt nad Mohanem - Instalovaný výkon nových solárních zařízení v Německu v loňském roce klesl o 55 procent. Oznámilo to podle agentury Reuters sdružení provozovatelů solárních elektráren BSW.

Německý provozovatel větrných parků Prokon stojí před bankrotem

wind turbine
Frankfurt - Německý provozovatel větrných parků Prokon bude zřejmě muset vyhlásit bankrot, pokud jeho investoři budou dál požadovat proplacení zakoupených cenných papírů firmy. Prokon to uvedl na své webové stránce.

Před 100 lety bylo objeveno v Gbelích první ložisko ropy v ČSR

Oil Well6
Gbely/Praha - Před 100 lety, 10. ledna 1914, bylo objeveno ve slovenských Gbelích první ložisko ropy na území Československa.

Ukrajina po dohodě s Ruskem zastavila dovoz plynu z Evropy

UkraineFlag
Kyjev - Ukrajina zastavila dovoz plynu z evropských zemí poté, co Moskva minulý měsíc souhlasila, že sníží cenu za dodávky ruského plynu na Ukrajiny o více než třetinu. Informovala o tom ukrajinská média.

Produkce koksu v Polsku loni vzrostla, vývoz také

miner
Varšava - Produkce koksu v Polsku se loni zvýšila o půl milionu na 9,2 milionu tun. Vyšší byl i vývoz, který dosáhl 5,8 milionu tun. Vyplývá ze zprávy, kterou dnes zveřejnil polský vývozce koksu Polski Koks.

Těžba plynu v USA poroste příští rok popáté na nový rekord

gas fire big
Washington - Už pátým rokem za sebou se v roce 2015 zvýší těžba zemního plynu ve Spojených státech na nový rekord a k blízkosti historického maxima se napřesrok dostane americká produkce ropy.

ČEZ bude dva roky dodávat plyn pro 1000 míst České pošty

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od ledna dodává plyn do zhruba 1000 odběrných míst České pošty. V soutěži o dodávky plynu od ledna 2014 do konce roku 2015 zvítězila společnost ČEZ Prodej, sdělil ČTK mluvčí ČEZ Jan Pavlů.

Plzeňská teplárenská získá dotaci na horkovod ze spalovny

teplaren3
Chotíkov - Dotaci 106 milionů korun na stavbu horkovodu schválil Plzeňské teplárenské řídicí výbor operačního programu Životní prostředí, uvedl na webu Státní fond životního prostředí (SFŽP).

Německo vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení

mine vagon
Berlín - Německo loni vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení země v roce 1990.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...