1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruská společnost Gazprom přerušila dodávky plynu do Finska

gas pipeline
Helsinky - Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zastavila vývoz plynu do Finska. Podle agentury Reuters to oznámil finský operátor Gasgrid.

Litva se od neděle obejde bez elektřiny z Ruska

electicity pylon 2
Vilnius - Litva od neděle přestane spolupracovat s ruským dodavatelem elektrické energie v regionu, skupinou společnosti Inter RAO, oznámilo dnes ministerstvo energetiky pobaltské země. Litva tak přestane využívat všechny druhy energie z Ruska: plyn, ropu i elektřinu, poznamenala ruská redakce BBC na svém webu.

Premiérka severoněmeckého regionu chce LNG terminál na Baltu i kvůli Česku

LNG Terminal
Berlín - Německo potřebuje terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) nejen na pobřeží Severního moře, ale kvůli zásobování východu země a také České republiky rovněž na pobřeží Baltského moře. Prohlásila to v Berlíně na zasedání Spolkové rady premiérka severoněmeckého Meklenburska-Předního Pomořanska Manuela Schwesigová.

Rakovník má vytipované městské budovy, na kterých by mohly být solární panely

solar panels2
Rakovník - Rakovník má vytipované městské budovy, na kterých by mohly být solární panely. Radnice tak reaguje na stoupající ceny energií a hledá jiné zdroje, které by městu ulevily na nákladech. Solární zdroje by mohly být například na střeše bazénu i dalších objektech.

Ropu, kterou Evropané nechtějí, pošle Rusko do Asie, řekl místopředseda vlády

oil barrels
Moskva - Ropu, kterou evropské země nechtějí, bude Rusko posílat do Asie a dalších regionů. Řekl to místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Dodal, že Evropané si budou muset najít jiné, dražší dodavatele.

Izrael zvyšuje těžbu plynu a surovinu chce dodávat i do Evropy

gas fire big
Tel Aviv - Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska.

Čepro: Výstavba LNG terminálu na Litoměřicku by trvala dva roky

gas fire2
Praha - Chystaná možná výstavba terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Hněvicích na Litoměřicku by trvala dva roky. Náklady se odhadují až na 500 milionů korun, a to v závislosti na použitých technologiích. O případné stavbě by rozhodovala vláda. ČTK to řekl mluvčí státního distributora paliv Čepro Marek Roll.

Chystaná stavba větrníků u Potštátu bude posuzována podle EIA

windfarm nemecko
Potštát - Projekt na výstavbu dvou větrných elektráren u Potštátu na Přerovsku má významný vliv na okolí, a bude proto posuzován podle zákona o vlivu staveb na životní prostředí EIA. Rozhodl o tom krajský úřad, který obdržel několik nesouhlasných stanovisek s tímto investičním záměrem.

Energetické skupině innogy loni v ČR meziročně klesly tržby i zisk

Innogy rwe
Praha - Energetická skupina innogy loni v ČR dosáhla čistého zisku 1,8 miliardy korun, meziročně o 600 milionů korun méně. Utržila 32,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání o 1,6 miliardy korun méně. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou dnes zveřejnila ve Sbírce listin.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...