1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Konec uhlí ovlivní i teplárenství v Karlovarském kraji, SUAS hledá nové zdroje

miner
Sokolov - Výrazný vliv na teplárenství v Karlovarském kraji bude mít útlum a konec těžby hnědého uhlí. Velká část kraje je totiž zásobovaná z uhelných tepláren, zejména od Sokolovské uhelné.

Gazprom měl loni čistou ztrátu 629 mld. rublů, je to první ztráta za 20 let

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom se v loňském roce propadl do čisté ztráty 629 miliard rublů (161 miliard Kč). V roce 2022 ještě hospodařil s čistým ziskem 1,2 bilionu rublů. S odkazem na sdělení firmy to napsala agentura Reuters.

Domácnosti loni vodou šetřily, v průmyslu spotřeba stoupla

water tap 2
Praha - Domácnosti v Česku loni vodou dál šetřily, zatímco v průmyslu spotřeba meziročně mírně stoupla. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Spotřeba domácností klesla o tři procenta na 86,7 litru na osobu za den.

Energetické firmě Shell klesl čtvrtletní zisk o pětinu, překonal však očekávání

shell gas station 1
Londýn - Britské energetické skupině Shell v prvním čtvrtletí klesl základní zisk meziročně asi o pětinu na 7,73 miliardy dolarů (zhruba 181 miliard Kč). Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě. Zisk však překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 6,46 miliardy dolarů.

Spotřeba tepla v Praze meziročně klesla o 5,5 pct, vliv má hlavně teplé počasí

teplaren3
Praha - Spotřeba tepla v Praze během aktuální topné sezony dosud meziročně klesla o 5,5 procenta. Snížení odběrů odpovídá zejména klimatickým podmínkám během roku. ČTK to řekl manažer zákaznického portfolia Čechy z Pražské teplárenské Pavel Maďar. Letošní topná sezona v ČR je podle Teplárenského sdružení nejteplejší za více než 60 let.

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila

wind farm3
New York - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože kapacita stoupla o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).

NET4GAS, který loni koupil stát, se v loňském roce propadl do ztráty 1,7 mld Kč

gas fire big
Praha - Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělala 1,7 miliardy Kč. Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS.

Společnosti EDF i KHNP předaly své nabídky na stavbu až čtyř jaderných bloků

CEZ logo
Praha - Společnosti EDF a KHNP podaly své závazné nabídky na stavbu až čtyř jaderných reaktorů v České republice. Zástupci francouzské EDF přinesli dokumenty do centrály společnosti ČEZ, představitelé korejské KHNP odevzdali svou nabídku v pondělí. ČTK o tom informoval ČEZ.

ČEZ Teplárenská může koupit chomutovskou teplárnu Actherm Distribuce

CEZ worker
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti ČEZ Teplárenská ze skupiny ČEZ nákup pražské společnosti Actherm Distribuce ze skupiny ADI Heat & Power, která v Chomutově dodává teplo a teplou vodu. Stanovil ale podmínky, aby byla zachována hospodářská soutěž. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...